عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگو با «سراج 24»:

جبهه بندی روشن با آمریکا رمز اقتدار جمهوری اسلامی است/تلاش آمریکا برای ورود به محدوده فرهنگی و سیاسی کشور/ تهدید نظام در دوستی با آمریکا

جبهه بندی روشن با آمریکا رمز اقتدار جمهوری اسلامی است/تلاش آمریکا برای ورود به محدوده فرهنگی و سیاسی کشور/ تهدید نظام در دوستی با آمریکا

محمد صالح جوکار، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با سراج24 با اشاره به اهداف پیچیده آمریکا در برابر جمهوری اسلامی گفت: سال‌های پیش وقتی رهبر معظم انقلاب با بصیرت بالای خویش موضوع تهاجم و ناتوی فرهنگی را مطرح کردند، برخی در داخل این اصطلاحات را باور نداشتند و از توهم توطئه سخن می گفتند.

وی افزود: برخی در داخل اصطلاحاتی چون تهاجم فرهنگی و جنگ نرم را به تبادل فرهنگی تغییر دادند، در حالی که اگر عناصر فرهنگی غرب بخواهد جایگزین فرهنگ داخلی شود، دیگر تبادل فرهنگی معنا ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جبهه بندی جمهوری اسلامی با آمریکا مشخص است، گفت: یک سری خطوط قرمز و خطوط پدافندی وجود دارد که نقاط  قوت و نقاط دفاعی انقلاب اسلامی در ابعاد امنیتی، نظامی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی محسوب می شود.

منتخب مردم یزد در خانه ملت افزود: اگر این خطوط دفاعی با چالش روبرو شود و از دوستی با آمریکا سخن بگوییم و علی رغم تفاوتهای ساختاری میان دو کشور سخن از رابطه و مذاکره با آمریکا به میان آید، نظام اسلامی در معرض تهدید قرار خواهد گرفت.

جوکار با ذکر اینکه ماهیت آمریکا همان سلطه گری گذشته است، گفت: اگر خطوط دفاعی و خاکریزها برداشته شود و آمریکا به محدوده های فرهنگی - سیاسی ما ورود پیدا کند، برای دستیابی به منافع خود تلاش می کند نظام اسلامی را از اصول و آرمانهایش جدا کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: وقتی راه برای ورود آمریکا به داخل کشور باز شد، فرایند تغییر در اصول نظام برای دشمن راحت تر می شود.

 عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس افزود: رمز موفقیت ما تاکنون این بوده است که خطوط  فاصل خود را با آمریکا حفظ کرده ایم؛ دولت آمریکا تلاش می کند ضمن شکستن این خطوط، چهره خود را در منطقه بازسازی کند و ابزار این هدف را جمهوری اسلامی می داند؛ آمریکا می خواهد ضمن مذاکره با ایران به دنیا اعلام کند، جمهوری اسلامی دیگر مشکلی با آمریکا ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: اقدامات آمریکا در 36 سال گذشته نه تنها تغییر نکرده بلکه بر شدت آن افزوده شده است؛ آمریکا می خواهد با  دستیابی به یک سری اطلاعات از درون  کشور اقدامات خود را در آینده ساماندهی کند؛ در این مدت جاسوسانی نیز در پوشش خبرنگار، گردشگر و غیره به کشور وارد کرد که خوشبختانه برخی از آنها دستگیر شدند.

 

اخبار مرتبط

دیپلماسی درهای باز روزنه ای برای نفوذ درآموزش

توکل به کدخدا به جای خدا یعنی نفوذ/حواسمان باشد دیگر به مسئولان سهل‌اندیش رای ندهیم

پوستر: نفوذهای آندلسی

1 نظر

ارسال نظر

capcha