معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور در رشت:

ایران از نظر حادثه خیز بودن جزو 10 کشور اول دنیاست

ایران از نظر حادثه خیز بودن جزو 10 کشور اول دنیاست

به گزارش سراج24، مرتضی اکبرپور ، اظهار داشت: کشور ما کشور حادثه‌خیزی است و در جهان از نظر حادثه خیز بودن جزو 10 کشور دنیا است و این یعنی هر لحظه باید نیروهای امدادی برای امدادرسانی و اقدامات امدادی و پیشگیرانه آماده باشند.

وی با بیان اینکه در اقدامات پیشگیرانه بیشترین نقش را خود مردم دارند گفت: در خسارات جانی و مالی سیل اخیر در کشور بیشترین خسارات مربوط به اشتباهات انسانی و ساختن منازل در حاشیه رودخانه‌ها و اقدامات غیرمجاز مهندسی در ساخت‌وسازها بوده است.

وی با بیان اینکه اقدامات گیلان در زمینه مدیریت بحران بسیار عالی است در سفر به گیلان و بازدید از ارگان‌های مختلف امدادی شاهد آمادگی کامل گیلان برای مقابله با حوادث بودم اقداماتی که در شهر رشت انجام شده باید به‌عنوان الگو به استان‌های دیگر آموزش داده شود.

وی درباره پدیده النینو گفت: به دلایلی امسال پدیده النینو را داریم در این زمینه ما به تمامی استانداران آماده‌باش دادیم برای کاهش خسارات و افزایش آمادگی در برابر این پدیده هشدارهای لازم را هم داریم.

وی درباره خسارات ناشی از سیل اخیر گفت: هنوز آمار دقیقی از خسارات سیل اخیر در دست نیست و 10 روز دیگر خسارات دقیق مشخص و اعلام خواهد شد.

 

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

توزیع واکسن به آسانی و روانی کامل در بین مردم انجام شود/مردم خوزستان نباید دچار مشکلات باشند

کمک ۱۲۰۰ میلیارد تومانی در پویش ایران همدل

آغاز طرح پویش ملی ایران دیار نفس/یکی بود، هنوزم هست

0 نظر

ارسال نظر

capcha