مدیرکل مدیریت بحران خوزستان:

عامل اصلی تنگی نفس مردم خوزستان مشخص نیست/ احتمالا گرده افشانی درختان کنوکارپوس

عامل اصلی تنگی نفس مردم خوزستان مشخص نیست/ احتمالا گرده افشانی درختان کنوکارپوس

به گزارش سراج24،هاشم بالدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز، اظهار داشت: جلسه‌ شورای مدیریت بحران استان به منظور بررسی وضعیت پیش آمده با توجه به افزایش مراجعین به بیمارستان‌ها با هدف انجام هماهنگی‌های لازم برگزار شد.

وی افزود: عامل اصلی تاکنون مشخص نشده است ولی پیش‌بینی می‌شود که دو عامل آلودگی هوا بر اثر بارندگی و گرده افشانی درختان کنوکارپوس تأثیر گذار باشند.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با بیان اینکه تأمین تمهیدات لازم از اقدامات کاری برشمرده شده، بیان کرد: هماهنگی بیمارستان‌ها و تأمین تأسیسات و امکانات پزشکی مراکز درمانی و نیز تشکیل کارگروهی نسبت به شناسایی علت آلودگی با استفاده از آزمایش‌های لازم از اقدامات در نظر گرفته شده است.

وی درباره بحث رایگان بودن درمان بیماران گفت: اگر تعدا مراجعان در یک برهه زمانی به حد بحران برسد و تشخیص داده شود که این مراجعه‌ها ناشی از مسئله مطرح شده است همانند بحث ریزگردها در نظر داریم که اقداماتی انجام شود.

بالدی عنوان کرد: اگر تاکنون نسبت به مبحث رایگان شدن بحث درمان مشکل پیش‌آمده اقدام نشده به دلیل مشخص نبودن منابع مالی و مشخص نشدن هزینه‌ها بوده است ولی اگر وضعیت به گونه‌ای پیش رفت که نیازمند هماهنگی بود این اقدام پی‌گیری می‌شود.

منبع:تسنیم

 

 

اخبار مرتبط

گرد و غبار در آبادان و خرمشهر به ۹ برابر حد مجاز رسید

اصفهان آلوده‌ترین کلانشهر ایران است

زمزمه های خروج «اُتیسم» از بیماری‌های خاص

0 نظر

ارسال نظر

capcha