بان کی مون خواستار عفو «شیخ النمر» شد

بان کی مون خواستار عفو «شیخ النمر» شد

 

 

 

 

 

به گزارش سراج24،به نقل از پایگاه اطلاع رسانی«السبیل»، استیفان دوژاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در نشست خبری در مقر سازمان ملل در«نیویورک» تصریح کرد: بان کی مون با ابراز نگرانی نسبت به تایید حکم اعدام شیخ نمر از «ملک سلمان»، پادشاه عربستان عفو این روحانی برجسته عربستانی و توقف اجرای حکم اعدام وی را خواستار شد.
وی در ادامه با تأکید بر مخالفت سازمان ملل بر تایید حکم اعدام شیخ النمرعنوان کرد: علی رغم درخواست‌های بین المللی بر ضرورت متوقف ساختن حکم اعدام شیخ النمر، این حکم یکشنبه گذشته از سوی دادگاه عالی عربستان تایید شد.
یادآور می شود، دادگاه‌های عالی و تجدید نظر عربستان روز شنبه حکم اعدام شیخ النمرعالم برجسته شیعیان این کشور را تایید کردند.
شیخ نمر النمر که برجسته ترین زندانی سیاسی عربستان به شمار می‌رود، تیرماه 91 در تایید اعتراضات مردمی در شهر القطیف، بازداشت شد.
نهم جولای سال 2012 میلادی بود که شیخ «نمر باقر النمر»، روحانی برجسته شیعی پس از تعقیب و حمله مسلحانه نیروهای امنیتی رژیم سعودی به خودرویی که در آن قرار داشت و او را به منزلش می‌برد، زخمی شد.
پس از دستگیری شیخ النمراعتراضات مردمی زیادی در مناطق شرق عربستان انجام شد. شیعیان بلافاصله به خیابان‌ها ریختند و نیروهای امنیتی رژیم سعودی به‌شدت آنها را سرکوب کردند.
با این حال اعتراض گروه‌های مختلف مخالف حکومت ادامه پیدا کرد و آنها به رژیم سعودی نسبت به هرگونه آزار و اذیت شیخ النمر هشدار دادند.

 

منبع :ایکنا

اخبار مرتبط

جزئیات جدید از اعدام «شیخ النمر»

عفو بین‌الملل آزادی فوری شیخ «علی سلمان» را خواستار شد

بان کی‌مون همکاری ایران درباره سوریه و یمن را خواستار شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha