دولت در بسته اقتصادی تنها به دنبال نجات خودروسازان است

دولت در بسته اقتصادی تنها به دنبال نجات خودروسازان است

به گزارش سراج24،قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بسته اقتصادی دولت اظهار داشت: به نظر می رسد این بسته خیلی کارشناسی شده نیست و تنها واکنش عجولانه‌ای به نامه چهار وزیر دولت است تا تب جامعه فروکش کند.

وی افزود: ما امروز دچار یک آزمایش - خطا در کشور شدیم، اتفاقی که الان به طور عینی نشان دهد با ارائه این بسته اقدام خوبی انجام شده در کشور وجود نداشته است.

نماینده بجنورد در مجلس با بیان اینکه به نظر می‌رسد جامعه خیلی واکنشی نسبت به بسته اقتصادی دولت نداشته است، تصریح کرد: دولت می‌خواهد با ارائه بسته اقتصادی تنها خودروسازان را نجات دهد، این اقدام دولت کار اقتصادی خیلی تأثیرگذاری به نظر نمی‌رسد، کسانی هم که با دولت همگرا هستند نگاهشان نسبت به این بسته با نگرانی همراه بوده است.

وی ادامه داد: بسته اقتصادی دولت نمی‌تواند اتفاق مهمی برای جامعه باشد و بیشتر به دنبال رونق مصرف‌گرایی در کشور است تا رونق بخش تولید کشور.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بر همین اساس تأکید کرد: مجلس در بودجه 94 اعتباری را برای کمک به بخش تولید کشور در نظر گرفت که باید در قالب یارانه به تولید داده می‌شد نه به مصرف‌کننده.

جعفری با بیان اینکه بسته اقتصادی دولت نجات‌دهنده اقتصاد کشور نیست و نمی‌تواند اقتصاد کشور را رونق دهد، خاطرنشان کرد: پول تزریق شده قرار است به بخش مصرف کشور وارد شود، ظاهراً آقایان در زمان لازم این پول را به جامعه وارد نکردند و امروز پس از تصویب اجرای برجام می‌خواهند آن را به مردم بدهند تا ملت تصور کنند که مشکلات اقتصادی کشور مربوط به تحریم‌ها و موضوع هسته‌ای بوده است.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

آیا این گرانی سرسام آور و کمرشکن همچنان ادامه خواهد داشت؟

اگر اعتماد میان فعالان اقتصادی و دولت از بین برود دیگر سنگ روی سنگ‌ بند می‌شود؟

نقش صندوق‌های بازنشستگی برای دولت‌ها

0 نظر

ارسال نظر

capcha