«سراج 24» گزارش می دهد

تک خوانی زن، این بار به بهانه عاشورا؛ حاشیه سازی های مرادخانی را پایانی نیست

تک خوانی زن، این بار به بهانه عاشورا؛ حاشیه سازی های مرادخانی را پایانی نیست

گروه فرهنگی «سراج24»- حاشیه سازی های علی مرادخانی را پایانی نیست. روز گذشته فیلمی در رسانه ها منتشر شد که جنجال زیادی بر پا کرد؛ تک خوانی خواننده زن آن هم در اپرایی که برای محرم و به نام عاشورا بر پا شده است!

ماجرا چنان مهم بود که فیلم این تک خوانی دست به دست در شبکه های موبایلی گردید و بسیاری آن را دیدند. چند ساعت پس از این ماجرا بنیاد رودکی که این اپرا در تالار وحدت آن برگزار می شود جوابیه ای داد و این فیلم را مربوط به تمرین این اپرا دانست.

بنیاد رودکی در حالی این گونه ادعا کرد که فیلم منتشر شده شامل دو بخش بود. بخش اول مربوط به اجرای شب اول که در تصویر حضور تماشاگران نیز مشخص است و در بخش دوم مربوط به تمرین اپرا.

نمایندگان مجلس نیز وارد این قضیه شدند. زهره طبیب زاده نوری نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به آوازخوانی یک زن برای حضرت اباعبدالله و حرمت شکنی وی در روزهای محرم الحرام گفت: این بار اولی نیست که مسئولان وزارت ارشاد مبادرت به تک خوانی زنان می کنند، ظاهرا برای این دولت خط قرمزهای شرعی هم مهم نیست و ما تا کنون بارها شاهد سکوت وزارت ارشاد در خصوص تک خوانی زنان بوده ایم.

این نماینده مجلس حتی خبر از استیضاح علی جنتی نیز داد و افزود: تذکرات لازم از طرف مجلس به وزیر ارشاد داده شده است و این اقدامات قطعا باعث استیضاح جنتی خواهد شد.

نماینده مردم تهران در مجلس خبر از رسیدگی به این قضیه پس از بازگشایی مجلس داد.

 طبیب زاده با اشاره به سابقه هنجارشکنی های وزارت ارشاد در دولت یازدهم عنوان کرد: متاسفانه مسئولان ارشاد از ابتدای دولت یازدهم به دنبال هنجار شکنی هستند، ماجرا از رقص زنان آغاز شد و مرادخانی که قول داده بود تا این موضوعات را به صورت جدی پیگیری کند، امروز مجوز تک خوانی زنان و حرمت شکنی نسبت به صاحت اباعبدالله(ع) را صادر می کند که باید با او هم برخورد جدی صورت بگیرد و در صورت لزوم برکنار شود.

اما حسین نوش آبادی، سخنگوی وزارت ارشاد در گفتگویی که با سایت مجلس انجام داد همان مواردی که در جوابیه بنیاد رودکی آمده بود را تکرار کرد. او اظهار داشت: فیلمی که از سوی یکی از رسانه ها در این خصوص منتشر شد، صرفا فیلم زمان تمرین این گروه کـُر بوده است و آنها در حال اجرای رسمی نبوده اند و حتی در زمان تمرین هم تکخوانی صرف نبوده است ولی به خاطر فیلمبرداری از نمای نزدیک، این تصور به ذهن متبادر می شود که تکخوانی صورت گرفته است.

این ادعای سخنگوی وزارت ارشاد در حالی است که بینندگان این اپرا نیز بر وجود تکخوانی در آن صحه گذاشته اند.

سگ های زرد، نوشین طافی، تئاترهای مساله دار، دوشغله بودن، ارتباط با عوامل خاص، برکناری ناگهانی مدیران کل، دیدارهای عجیب همه و همه مرد حاشیه ساز وزارت ارشاد را تحت فشار قرار داده است. هر روز حاشیه ای از علی مرادخانی منتشر می شود و هزینه ها برای علی جنتی بالا می رود.

اما چرا وزیر ارشاد برای مرادخانی حاضر است اینقدر هزینه بدهد؟ پاسخ به این سوال را احتمالا باید در آغاز کار دولت روحانی جستجو کنیم خیلی ها آن زمان می گفتند که وزیر اصلی حسن روحانی، علی مرادخانی است و تا حدی نیز این ماجرا قطعی شده بود اما در لحظات آخر خود وی ترجیح داد که کمتر در تیررس رسانه ها و مجلس باشد و یکی از حساس ترین معاونت های وزارت ارشاد را پذیرفت؛ شنیده ها حاکی از آن است که هنوز هم پشت علی مرادخانی به مقامی بالاتر از علی جنتی گرم است.

باید منتظر ماند و دید تا چه زمانی مرادخانی می تواند با اتکا به مقام مافوق جنتی، به حاشیه سازی هایش ادامه دهد.

اخبار مرتبط

ابهامات جدی در سیر تأیید واکسن‌های آمریکایی وجود دارد

کنایه جناب خان به حسن روحانی+ فیلم

نامه‌ مونسان به حسن روحانی برای فعال سازی ستاد احیای زاینده رود

0 نظر

ارسال نظر

capcha