سید مرتضی حسینی

پیروی از سیره حسینی به ایران اجازه مذاکره با آمریکا را نمی دهد

پیروی از سیره حسینی به ایران اجازه مذاکره با آمریکا را نمی دهد

به گزارش سراج24،سید مرتضی حسینی: نماینده مردم قزوین و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در یادداشتی که در اختیار مهر قرار داد به موضوع قیام عاشورا و اتمام حجت حضرت اباعبدالله با عمر سعد پرداخت

متن کامل این یادداشت بدین شرح است:

 تاریخ اهل بیت کاملا روشن است در دوران امام علی اگر مذاکره ای با معاویه صورت گرفت برای این بود که دشمنان را از راه اشتباه خود مطلع کرده و با آن ها اتمام حجت کنند.

امام حسین علیه السلام نیز در مذاکره با عمربن سعد به دنبال معامله نبودند وگرنه بیعت می کردند، ایشان خطاب به عمربن سعد اعلام کردند: «آیا می شود مثل منی با مثل یزید که مشروب خوار و اهل فسق و فجور است بیعت کند.»

با توجه به این راه و روش در سیره اهل بیت ما نمی توانیم با آمریکا به معنای امروزی وارد مذاکره و گفتگو شویم زیرا جمهوری اسلامی ایران با این هویت و آرمان ها نمی تواند دست دوستی با آمریکایی که دستش به خون مردم جهان و بالاخص مسمانان آلوده است، بفشارد.

دولت ایالات متحده آمریکا علی رغم حضور در ایران بارها علیه جمهوری اسلامی کودتا طراحی کرده است، در صورت برقراری رابطه و حضور در ایران این دخالت ها علنی تر خواهد شد.

در دوران اصلاحات، اصلاح طلبان نامه ای به آمریکایی نوشتند و اعلام کردند آماده مذاکره با آمریکا هستند در پاسخ آن نامه دولت ایالات متحده شروطی برای مذاکره با اصلاح طالبان اعلام کرد، آن ها در کمال وقاحت در برابر این در خواست عاجزانه اصلاح طلبان اعلام کردند تنها در صورتی با مقامات ایرانی مذاکره خواهند کرد که شورای نگهبان، مجلس خبرگان و سپاه پاسداران منحل شود، اصل ولایت فقیه از اصول قانون اساسی حذف شود و ایران دست از حمایت از حزب الله لبنان و مقاومت در منطقه بردارد و اسرائیل را به رسمیت بشناسد.

برخی دوستان که امروز از مذاکره با آمریکا دم می زنند در سابقه انقلابی خود سابقه مخالفت با آمریکا را دارند اما امروز برای کف زدن عده ای اصلاح طلب و دگر اندیش، از لزوم مذاکره با آمریکا دم می زنند و حتی برای توجیه این تغییر نگرش خود می گویند امام حسین نیز با عمر سعد مذاکره کرد! اگر به فرض محال آمریکایی ها روزی در قالب مذاکره و گفتگو روز دارد ایران شوند اولین افرادی را که کنار می گذارند همین افراد هستند.

امام خمینی «ره» فرمودند: اگر روزی دشمنان از شما تعریف کردند به خودتان شک کنید. آمریکا دشمن آقای هاشمی بود چه شده که امروز از آقای هاشمی و مواضع ایشان حمایت می کند. آمریکا تلاش می کند امروز زیر لوای هاشمی که در سوابق خود یاری امام و رهبری را دارد به اهداف خود دست یافته و به انقلاب ضربه بزند.

آقای هاشمی می گوید من عوض نشده ام دشمنان من عوض شده اند، آیا آمریکا و اسرائیل و ضد انقلاب که دشمنان دیروز شما بودند امروز تغییر کرده اند و با شما دوست شده اند و یا شما تغییر کرده اید؟

 

 

منبع:مهر

اخبار مرتبط

مذاکره باید از موضع اقتدار باشد

واکنش رهبر انقلاب به روایت ناقص هاشمی از ادعای موافقت حضرت امام با مذاکره

هاشمی: جوابی برای استدلال‌های رهبری نداریم

0 نظر

ارسال نظر

capcha