در این عکس تنها سید حسن نصرالله شهید نشده

در این عکس تنها سید حسن نصرالله شهید نشده

به گزارش سراج24، تصویری که پیش رو دارید، اوایل دهه ی 1370 شمسی و در لبنان به ثبت رسیده است. از حال و هوای عکس (که شاید یک یا دو سال پس از شهادت «سید عباس موسوی» گرفته شده) پیداست که حاضران، از نزدیکان و خواصِ دبیرکلِ جدیدِ حزب الله لبنان هستند. تا چند روز قبل، تنها دو نفر از افراد حاضر در عکس، در زمره‌ شهدا بودند اما روز 19 مهرماه، نفر سوم نیز به یارانِ شهیدش دست داد و اینک، به جز جناب «سید حسن نصرالله»، همه مردانِ موجود در این قاب، خلعت شهادت پوشیده‌اند.

شهید «حاج حسن محمد الحاج» (معروف به «أبو محمد الإقلیم» یا «حاج ماهر») یکی از قدیمی ترین سردارانِ «مقاومت اسلامی لبنان» بود که 19 مهر ماه، در نبرد با «مزدوران سعودی» و «پیروان اسلام آمریکایی» برای دفاع از حرم بانوی مقاومت، حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) خلعن شهادت پوشید.

دو شهید دیگری که در این تصویر دیده می شوند، در دو جنگ سرنوشت ساز قبلی به شهادت رسیده اند. شهید «سالم محمد عبود» روز سی‌ام آذرماه 1374 شمسی (برابر با 28 رجب) در نبرد با ارتش صهیونیستی، بال در بال ملائک گشود. «محمد قانصو» (با نام نظامی «ساجد الدویر») 12 سال بعد، در جریان «جنگ 33 روزه حزب الله و ارتش صهیونیست» پنجه بر بام عرش گرفت و 9 سال بعد هم «حاج ماهر» در جبهه‌ی نبرد با «اسلام آمریکایی» به آنان پیوست.

روح‌مان با یادشان شاد

هدیه به ارواح بلندپروازشان صلوات

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

 

 

منبع:مشرق

اخبار مرتبط

کاروان «رادیوجوان» در مسیر آرامگاه شهید سلیمانی

عکس نوشت هایی از سخنان برجسته رهبر انقلاب در دیدار با پیشکسوتان دفاع مقدس

پیام تسلیت سرلشکر جعفری به مناسبت درگذشت مادر شهید «همت»

0 نظر

ارسال نظر

capcha