استاندار خوزستان:

پدر و مادرها نباید لحظه ای از فرزند خود غافل شوند

پدر و مادرها نباید لحظه ای از فرزند خود غافل شوند

به گزارش سراج24،عبدالحسن مقتدایی ظهر امروز یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خوزستان که در سالن جلسات استاندار برگزار شد، با اشاره به اینکه برگزاری دو مرحله ای مانور مبارزه با مواد مخدر خاص خوزستان است، اظهار کرد: عملکرد همه دستگاه های استان در ارتباط با فعالیت های انجام شده در حوزه مبارزه با مواد مخدر مورد بررسی قرار خواهد گرفت. همچنین دستگاه ها باید عملکرد خود را در قالب یک کنفرانس خبری به اطلاع اصحاب رسانه و مردم برسانند.

وی افزود: همه شهرستان ها نقطه های قرمز دارند ولی برخی مواقع این نقاط باعث ترویج یک سری مسائل می شود که شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر باید ورود کرده و برای حل آن مسائل جلسه تشکیل جلسه دهند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: مسئولان باید اولویت تأمین اعتبار از محل ماده ۱۸۰ را از قبل تعیین کنند. برخی مواقع اگر مقرر باشد تا یک مدرسه با یک کلاس احداث شود اولویت باید به دختران تعلق بگیرد چون مادران آینده هستند و زنان نیز عامل ایجاد تحول و تربیت در جامعه هستند.

مقتدایی بیان کرد: دستگاه هایی که در این جلسه به صورت تخصصی گزارش می دهند، باید در محل انجام آن فعالیت های نام‌برده در جلسه مورد ارزیابی قرار بگیرند.

وی عنوان کرد: اگر پدر و مادر خوب فرزند خود را کنترل کنند مثلا اگر پدر خودش سیگار نکشد آن وقت فرزند هم به این گونه مسائل علاقمند نمی شود. همچنین در تمامی مناسبت ها باید کلیپ های سه دقیقه ای در ارتباط با مبارزه با مواد مخدر که تولید شده استان باشد، پخش شود.

استاندار خوزستان یادآور شد: باید از فضای مجازی استفاده شده و در این فضا نیز به تولید محتوا پرداخت. مجوز ۱۸۰ سازمان مردم نهاد در زمینه های مختلف از جمله محیط زیست، بهداشت، اشتغال و فرهنگ صادر شده و افراد متخصص فناوری اطلاعات که در این سازمان ها عضو هستند باید به تولید محتوای تأثیرگذار در فضای مجازی بپردازند.

مقتدایی ادامه داد: همانطور که مواد مخدر سنتی به صنعتی تبدیل شده ما نیز باید از نرم افزارها و فناوری نوین بهترین بهره را داشته باشیم.

وی در پایان خطاب به اعضای شورا گفت: باید تا می توانید کام پدر و مادرها را تلخ کنید که حتی یک لحظه از فرزندان خود غافل نشوند. همچنین باید کام جوانان را شاد کنید تا جذابیت های لازم برای آنها ایجاد شود.

 برگزاری کنفرانس مطبوعاتی برای ارائه گزارش عملکرد دستگاه ها در ارتباط با فعالیت های انجام شده در حوزه مبارزه با مواد مخدر، پخش کلیپ های مرتبط با حوزه مبارزه با مواد مخدر در مراسم، بازدید از دستگاه های عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و تعیین نقاط آلوده در حوزه مواد مخدر و اعلام این مناطق به اداره کل تبلیغات اسلامی خوزستان از جمله مسائلی بود که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

 

منبع:مهر

اخبار مرتبط

سلامت و باور مردم در ماه محرم حفظ شود

برگزاری مراسم ایام محرم با رعایت پروتکل های بهداشتی

هیات‌ها یاوران سلامت مردم هستند

0 نظر

ارسال نظر

capcha