جشن روز کودک برای کودکان کار

کودکان کار، یک روز از کار مرخصی گرفتند + تصاویر

کودکان کار، یک روز از کار مرخصی گرفتند + تصاویر

به گزارش سراج24، مراسم روز جهانی کودک با کودکان انجمن حامیان کودکان کار و خیابان (خانه مهر) در فضایی پر از شادی و امید دوستداران برگزار شد. در ابتدای این مراسم مریم میلانی ضمن خوشامدگویی به مهمانان خطاب به آن‌ها، گفت: امید داریم که با دست یاری شما بزرگواران شادی را به کودکان کشورمان هدیه دهیم.

وی ادامه داد: همه ما فرزندان ایران، به امید درخشش رنگین کمان مهر در آسمان آبی رویاهای کودکان هستیم.

همچنین در این مراسم لاله افتخاری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تبریک روز جهانی کودک، برای تربیت صحیح کودکان استناد به سیره پیامبر و تربیت کودک را از منظر ایشان و قرآن بررسی کرد.

سپس خجسته حسینی‌پور رئیس هیئت مدیره انجمن حامیان کودکان کار و خیابان با اشاره به وضعیت کودکان کار و خیابان  و گزارشی کوتاه از عملکرد انجمن، خواستار حمایت هر چه بیشتر از این کودکان شد.

همچنین فاطمه دانشور، عضو شورای شهر تهران، گفت: شورای شهر تهران به موضوع کودکان کار، توجه ویژه داشته و با بستر قانونی، برنامه‌هائی را برای حل و ریشه‌کن کردن این معضل اجتماعی همراه با شهرداری شهر تهران در دست اقدام دارند. دنیای امروز مساعدت و مشارکت همه افراد جامعه را برای حل نابرابری نیاز دارد، امیدواریم با بررسی صحیح و ریشه‌ای حق تحصیل و حقوق کوکان را در جامعه به سامان برسانیم.

در ادامه مراسم بهروز فروتن، کارآفرین برگزیده کشور،  با تبریک این روز به  کودکان کار گفت: این کودکان کسانی هستند که از کودکی با کار و تلاش خود توانسته‌اند از قطب‌های مهم اقتصادی کشور شوند.

 در پایان مراسم حجةالاسلام قدسی، مشاور رئیس حوزه علمیه قم و محقق و پژوهشگر مسایل تربیتی کودکان با بیان اینکه تلاش بر این است که هر چه بیشتر با فرهنگ‌سازی صحیح، تعلیم و تربیت کودکان راس امور تربیتی باشد، گفت:‌ می‌توان با ساخت فیلم‌های آموزشی و تربیتی و پخش از سیمای کشور، بسیج همگانی به راه انداخته و با همراه کردن دولتمردان، زنان و مسئولان کشور به ریشه‌کن کردن معضل کودکان کار در کشور بپردازیم.

به گزارش تسنیم در این مراسم هنرمندانی از جمله میترا حجار، السا فیروز، شهرام پوراسد حضور داشتند و گروه کر مداد رنگی به سرپرستی مریم شریف‌زاده پس از ماه‌ها تمرین با تعدادی از کودکان انجمن برای نخستین بار، چهار قطعه اجرا کردند.

منبع:تسنیم

 

اخبار مرتبط

همه چیز درباره کودکان کار اینستاگرامی

نحوه درخواست مرخصی بدون حقوق از رئیس

60 درصد کودکان کار اتباع بیگانه هستند

0 نظر

ارسال نظر

capcha