شجاعی طبابایی از ظرفیت‌های جهان اسلام در موضوع کاریکاتور داعش و آل سعود می‌گوید

شجاعی طبابایی از ظرفیت‌های جهان اسلام در موضوع کاریکاتور داعش و آل سعود می‌گوید

به گزارش سراج24، سید مسعود شجاعی طباطبایی، مدیر خانه کاریکاتور ایران  در خصوص فاجعه منا و نقش جبهه فرهنگی انقلاب، اظهار داشت: بعد از این اتفاق تلخ، مسابقه‌ای را با کمک دوستان جبهه فرهنگی در دو بخش پوستر و کاریکاتور تحت عنوان «تبت یدا آل سعود» طراحی کردیم که تا 20 مهر زمان ارسال آثار است.

وی در تشریح اهدف برگزاری این مسابقه گفت: قصد داشتیم در دو حوزه پوستر و کارتون و کاریکاتور کارهای جدی درباره عربستان و فاجعه منا صورت بگیرد. برگزارکننده این اتفاق مجتمع فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی اصفهان، خانه طراحان انقلاب اسلامی، سازمان اوج، سایت هنر مقاومت، ایران کارتون و تلخندک متعلق به عباس گودرزی بوده‌اند.

وی به جمله امام خمینی(ره) اشاره کرد و بیان داشت: امام درباره عربستان می‌فرمایند «وهابیت پست از خدا بی‌خبر همیشه خنجری بوده است که از پشت به مسلمانان می‌خورده است». امروز هم شاهد جنایات عربستان در یمن و حمایت‌های آنها از داعش هستیم.

طباطبایی به جشنواره کاریکاتور داعش اشاره کرد و گفت: وقتی این جشنواره برگزار می‌شد، بسیاری از کاریکاتوریست‌های برتر به حمایت عربستان و آل سعود از داعش اشاره داشتند و این موضوع برای همه روشن شده است ولی این باعث نمی‌شود که فعالیت‌هایمان را ادامه ندهیم.

وی به دیگر فعالیت‌ها پس از حادثه منا اشاره کرد و اظهار داشت: بیشتر افراد به صورت خودجوش کار می‌کنند و در زمینه پوستر و کاریکاتور فعالیت‌ها و آثار خوبی را شاهد بوده‌ایم.

طباطبایی با تاکید بر اینکه باید این شور و فضا را برای سال دیگر نیز حفظ کنیم، گفت: نکته مهم این است که باید در سال‌های آینده نیز به مناسبت سالگرد این فاجعه، نسبت به برگزاری جشنواره‌ها و یابودهای هنری مرتبط با ابعادی گسترده‌تر اقدام کنیم. البته این موضوع خیلی با واکنش روبرو شده است و حتی کسانی که نسبت به این وقایع بی‌تفاوت بودند هم در این خصوص موضع گرفتند.

مدیر خانه کاریکاتور ایران با بیان اینکه باید از ظرفیت کشورهایی که در این حادثه قربانی بوده‌اند استفاده کرد، بیان داشت: در حال حاضر توسط هنرمندان این کشورها و دیگر کشورها تماس‌هایی گرفته می‌شود و در این خصوص اقداماتی انجام شده است. در حقیقت به علت فعالیت‌های گسترده‌ای که ایران انجام داده است، کشورمان محور شده و دیگر کشورها انتظار دارند که در خصوص این وقایع کاری صورت بگیرد و آنها دائما تماس می‌گیرند که ما منتظر هستیم که کاری در این زمینه انجام داده شود.

منبع:حلقه وصل

اخبار مرتبط

آیا جنگ سوریه طولانی خواهد شد؟

حس نابودی داعش در بازی "دلاور" به کاربر منتقل می شود /بازی "دلاور" نوجوان ایرانی را برای مقابله با "داعش" آموزش می‌دهد/راحت‌تر می‌توان از طریق بازی فرهنگ‌سازی کرد

اینترنت ماهواره‌ای در اختیار داعش/ پخش کلیپ‌های وحشیانه داعش برای از بین بردن روحیه حماسی جوانان خاورمیانه است

0 نظر

ارسال نظر

capcha