بذرپاش در مخالفت به طرح یک فوریتی برجام:

مذاکره‌کنندگان اظهارات وندی شرمن را تکذیب کنند

مذاکره‌کنندگان اظهارات وندی شرمن را تکذیب کنند

به گزارش سراج24، مهرداد بذرپاش عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز در مخالفت با کلیات طرح یک فوریتی برجام در مجلس، اظهار داشت: چرا ما کاری انجام دادیم که مجلس دو تکه شد. اگر مسیر خود را که همان کمیسیون برجام بود طی می‌کرد، وضع بهتر بود. کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس در کمتر از دو ساعت طرح به این مهمی را بررسی کرده و 200 پیشنهاد دیگر را رد کرده است. به نظر شما این درست است؟

وی با اشاره به آمارهایی درباره نتایج نظرسنجی مردم درباره برجام، گفت: این اعداد که می‌گویند 90 درصد یا 70 درصد مردم موافق برجام هستند، این نشان می‌دهد که آنها خودشان را با صحنه سیاسی تنظیم کرده‌اند.

این نماینده مجلس خطاب به نمایندگان با بیان اینکه کسی منتظر من و شما نیست، آیا دولت منتظر مجوز من و شماست؟ تصریح کرد: شروع کردند به خطی که هر روز تاخیر این قدر میلیارد به کشور ضرر می‌زند. این دورغ محض است. این چه حرفی است که می‌زنند. اصلاً قرار نبود زودتر از 26 مهرماه برجام اجرا شود؛این خلافی است که در تاریخ می‌ماند.

بذرپاش افزود: حتماً دولت در روز اجرا، توافق را اجرا خواهد کرد و منتظر من و شما یعنی مجلس نخواهد بود. آیا تاکنون گفته‌اند که ما منتظر مجلس هستیم؟

وی با اشاره به سخنان موگرینی گفت: یکی از دوستان دولت گفته که ما منتظر مجوز هستیم، حتی بعد از سخنان رهبر معظم انقلاب. من خواهش دارم که یکی از اعضای تیم مذاکره‌کننده امروز جواب خانم شرمن را بدهد.

بذرپاش ادامه داد: خانم شرمن عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای آمریکا گفته "هیچ یک از بخش‌های طرح یک فوریتی مجلس مانع اجرایی شدن برجام نیست که نیاز امروز ما و کاخ سفید باشد. آقای روحانی می‌خواهد اجرای برجام قبل از انتخابات باشد." یک نفر از اعضای تیم مذاکره‌کننده این اظهارات را تکذیب کند.

وی افزود: آیا ما نباید حساس باشیم؟ چه میزان تحریم باقی می‌ماند؟ اگر طرف مقابل تحریم‌ها را به هر بهانه‌ای برگرداند، تکلیف چیست؟ چند سال دیگر همه ما عوض شده‌ایم و این سند است که حرف می‌زند. این طرح در عرض کمتر از دو ساعت در کمیسیون بررسی کرده و کمیسیون اصلی که 50 روز به بررسی آن پرداخته را رها می‌کنند.

بذرپاش اضافه کرد: در اینکه برجام حفره‌های امنیتی دارد شکی نیست. اعضای کمیسیون دیدند مسئولان نظامی چه حفره‌های امنیتی و نگران‌کننده‌ای را در برجام ذکر کرده‌اند. ما نباید این مسئله را در طرح ببینیم؟ طرح صیانت را تصویب کردیم، اما هیچ‌کدام از بندهای آن اجرا نشد. اکنون نیز این طرح را تصویب کرده و اجرا نمی‌کنید و بعد می‌گوییم نتوانستیم آن را اجرا کنیم. پس چرا شما اصرار می‌کنید چیزی را تصویب کنید که قرار نیست اجرا کنند؟ کسی منتظر شما نیست، کسی دنبال شما برای تصویب نیست.

 

 

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

ظریف برای سند ۲۵ ساله به مجلس می‌آید

مجلس پشت رهبر معظم انقلاب حرکت می‌کند

مجلس با وام ازدواج ۷۰ میلیونی موافقت کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha