آیت‌الله یزدی در جلسه درس خارج فقه:

رهبر انقلاب بر پرهیز از دودستگی و اختلاف در مسئله هسته‌ای تأکید دارند

رهبر انقلاب بر پرهیز از دودستگی و اختلاف در مسئله هسته‌ای تأکید دارند

به گزارش سراج24، آیت‌الله محمد یزدی رئیس مجلس خبرگان رهبری در ابتدای جلسه درس خارج فقه خود به توافق هسته‌ای و مسئله برجام و نقش مجلس شورای اسلامی در این زمینه پرداخت و اظهار داشت: ما در کشوری زندگی می‌کنیم که رهبری آگاه، زمان شناس، دشمن شناس و بیدار دارد. اگر ایشان موضوعی را به مسئولان خاص آن موضوع ارجاع دادند، نباید از ایشان جلو افتاد.

وی افزود: وقتی رهبری معظم انقلاب بر پرهیز از دودستگی و اختلاف تأکید دارند و می‌فرمایند که بگذارید مسئولان امر مسئله توافق هسته‌ای را رسیدگی کنند و تقریباً هم آن را تأیید کردند و می‌کنند اگر نظر خلافی هم داریم، باید به مسئولان و نمایندگان مجلس منتقل کنیم که آن هم سازوکار خودش را دارد.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خطاب به طلاب و روحانیان گفت: یک طلبه و روحانی امروزی باید بداند در کشور و جهان چه می‌گذرد، اما اینکه وارد متن سیاست شود و به خاطر موافقت یا مخالفت با مسئله‌ای به دسته‌بندی، اجتماع و تحصن دست بزند قطعاً این خلاف خواسته رهبری است و نباید الان را با زمان اول انقلاب مقایسه کرد. به همه دلسوزان انقلاب اطمینان می‌دهم اگر موضوعی به ضرر کشور و انقلاب باشد، رهبری معظم انقلاب تسلیم نخواهند شد.

آیت‌الله یزدی با اشاره به برخی دودستگی‌ها و اختلافات در بین مخالفین و موافقین برجام اظهار داشت: عده‌ای با تکیه بر فرمایش حضرت امام(ره) که فرمودند "ما یک وظیفه‌ای داریم و شما یک وظیفه‌ای"، مسائلی را مطرح می‌کنند که موجب اختلاف و دودستگی در کشور می‌شود. بنده عرض می‌کنم شرایط اوائل انقلاب با شرایط فعلی، خیلی تفاوت می‌کند.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی اگر انسان احساس کند که رهبری انقلاب در یک مطلبی نظری دارند، حالا چه صراحتاً بفرمایند و چه کنایه‌ای(مثل همین بررسی مسئله برجام در مجلس شورای اسلامی که قانون اساسی هم بر آن تأکید دارد و مجلس را در مورد نظارت بر مقاوله نامه‌ها و تعهدات بین المللی ذی حق می‌داند)، باید مطیع بود و به آن اهمیت داد، ولو از نظر حقوقی ممکن است بین دولت و مجلس در این زمینه اختلاف نظری هم باشد، کما اینکه در خود مجلس هم موافقان یا مخالفینی در این مسئله وجود دارد؛ اما این اختلاف نظرها نباید باعث دشمنی و تفرقه در بین نیروهای انقلاب شود. به علاوه اگر مجلس، مصوبه‌ای هم در این زمینه داشته باشد، باید به تأیید شورای نگهبان برسد که قطعاً آنجا هم با حساسیت و رعایت مصالح عالی نظام تصمیم گیری خواهد شد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: از نظر مقررات عمومی شورای عالی امنیت ملی به عنوان مسئول این قضیه تا مصوباتش به تأیید مقام معظم رهبری نرسد، رسمیت قانونی پیدا نمی‌کند.

آیت‌الله یزدی در پایان گفت: بنده متن برجام را به طور کامل مطالعه کرده‌ام و در جریان امتیازاتی که داده‌ایم و امتیازاتی که گرفته‌ایم، هستم. به هر حال در هر داد و ستد و معامله‌ای سود و زیان وجود دارد؛ اما اینکه کدام یک بیشتر است، کار متخصصین است که بنشینند و بررسی کنند و براساس مصالح نظر دهند.

 

 

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

حوادث امروز خبر از سر برآوردن یک پدیده‌ی یکتا در جهان امروز خبر می‌دهد

کشتارهای مبتنی بر تعصبات مذهبی

ایستادگی ملت ایران آمریکا را عصبانی کرده و برای دنیا جذاب است

0 نظر

ارسال نظر

capcha