عادل پیغامی :

نامه 4 وزیر ریشه در توجه بیش از حد دولت به برجام دارد

نامه 4 وزیر ریشه در توجه بیش از حد دولت به برجام دارد

به گزارش سراج24، عادل پیغامی ، در پاسخ به این سؤال که «چرا تاکنون واکنش مشخصی را از سوی دولت درباره این محتوای نامه (نامه مشترک 4 وزیر به رییس‌جمهور) شاهد نبوده‌ایم؟»، گفت: برای پاسخ به این سؤال باید مؤلفه‌های زیادی را در نظر گرفت که شامل مسائل پشت‌پرده هم می‌شود اما از دیدگاه اقتصادی، مسئله نگاه به بدنه اقتصادی کشور است که دولت، وزیران و مسئولان انتظار بیش از اندازه‌ای از برجام دارند. در واقع فرآیندهای تصمیم گیری و اجرایی دولت، خیلی به مسئله برجام وابسته است و این باعث شده است که هیچ برنامه‌ای در عمل طراحی و اجرا نشود.

وی با اشاره به تبلیغات گسترده دولت در امید بستن به گشایش اقتصادی پس از برجام و افزایش بی‌منطق انتظارات مردمی گفت: تعامل با سایر کشورها و نداشتن تحریم خوب است، اما برنامه‌های اقتصادی مشروط به شرایط بسیار زیادی است و نباید در یک مؤلفه خلاصه شود. نباید پیچیدگی‌های اقتصادی را به یک مؤلفه تقلیل داد.

پیغامی افزود: تیم اقتصادی دولت یازدهم در بهترین حالت و پس از اجرای برجام اقتصاد ایران را به وضعیت اقتصاد مشابه سال 79 یا 80 می‌رساند. اگر کسی به روزنامه‌های امروز نگاه کند مشابه صحبت‌های مسئولان اقتصادی را در سالهای گذشته می‌بیند. در واقع مشکلاتی که در آن مقطع بود باقی مانده و حل نشده است.

این اقتصاددان معتقد است، توجه به محرک‌های اقتصادی واقعی و مؤثر بر اقتصاد در زمان فعلی در توجه به اقتصاد مقاومتی دانش‌بنیان و بهره‌وری از فرصت‌های درونی و بیرونی نهفته است. متأسفانه کنار این‌گونه موارد، از فرصت‌های منطقه‌ای نیز استفاده نمی‌شود؛ فرصت‌هایی که می‌تواند در شکوفایی تأثیر بسزایی داشته باشد.

 

 

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

مشکل کشور گردن کلفتی دولت‌ها در برابر قانون است

پخش زنده| سلسله نشست های جریان شناسی سیاسی راه انقلاب

روحانی پایان عمر دولت تدبیر و امید را اعلام کرد!

0 نظر

ارسال نظر

capcha