همسر شهید حاتمی:

آماده‌سازی بسترهای حقوقی طرح دعوای بین‌المللی پرونده شهید حاتمی

آماده‌سازی بسترهای حقوقی طرح دعوای بین‌المللی پرونده شهید حاتمی

 به گزارش سراج24، فرشته روح‌افزا همسر شهید حاتمی(از شهدای حادثه سقوط بالابر در مکه مکرمه) ، درباره وضعیت پیگیری حقوقی و قضایی پرونده شهید حاتمی، اظهار داشت: مشغول آماده‌سازی بسترهای قانونی این پرونده برای طرح دعوای بین‌المللی هستیم.

وی ضمن مشکوک خواندن شهادت همسرش در حادثه مکه مکرمه افزود: دوربین‌های عربستان سعودی همه صحنه‌ها را ضبط می‌کند. اولا باید مشخص شود که چرا جرثقیل در این حادثه سقوط کرده و چرا دکتر حاتمی در حالی که مشغول کمک‌رسانی بوده در این حادثه به شهادت رسیده است.

روح ‌افزا خاطرنشان کرد: بدن وی کاملا سالم بود، این در حالی است که بدن سایر شهدای ایرانی حادثه بالابر دچار آسیب‌دیدگی‌های عمیقی بود، لذا وقوع این حادثه برای همسرم باید بررسی شود.

همسر شهید حاتمی درباره نحوه طرح دعوی و مشخص شدن وکیل این پرونده، گفت: در حال فراهم کردن بسترهای حقوقی لازم هستم. در این زمنیه با معاون حقوقی رئیس‌جمهور سابق(خانم بداغی) و معاون حقوقی رئیس‌جمهور فعلی(خانم امین‌زاده) مباحثی را پیگیری خواهم کرد.

وی تاکید کرد: قصد ندارم این پرونده مثل یک پرونده عادی و معمولی با گرفتن یک وکیل در نهایت به پرداخت دیه منتهی شود. خودم پا به پای این پرونده تا انتها خواهم رفت.

روح‌افزا در پایان گفت: وضعیت همه 8 هزار شهید حج امسال باید مشخص شود؛ اگر ثابت شد مسائل رخ داده حادثه بوده و عربستان مقصر است، این کشور نمی‌تواند دیگر متولی حج باشد و اگر حادثه بودن این فجایا ثابت نشد، عاملان و مقصران آن باید قصاص شوند.

 

 

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

اسرار منتشر نشده از شهادت دانشمند فضایی ایران در حادثه مکه / شهید حاتمی کالبدشکافی نشد/ حاتمی تحت تعقیب سعود‌ی‌ها بود

اعترافات جدید در پرونده سقوط جرثقیل در مکه

افشای جزئیات گزارش سری درباره سقوط جرثقیل در مسجدالحرام

0 نظر

ارسال نظر

capcha