داستان‌های فرنگیس و دختر شینا شنیدنی شد

داستان‌های فرنگیس و دختر شینا شنیدنی شد

به گزارش سراج24، امین نادری، مسئول سوره مهر الکترونیک، ، با اشاره به اقدامات این واحد در حوزه تولید کتاب گویا گفت: فعالیت در حوزه تولید کتاب گویا از جمله اقدامات جدید انتشارات سوره مهر است که در نمایشگاه کتاب امسال تعدادی از کتاب‌هایی که قابلیت عرضه در این قالب را داشتند، عرضه شدند که از جمله آنها می‌توان به «نامه‌های کوفی» از سعید بیابانکی و «گوشواره‌های عرش» از سیدعلی موسوی گرمارودی اشاره کرد.

وی ادامه داد: در این مدت تعدادی عنوان دیگر نیز برای تولید در قالب کتاب گویا انتخاب شد که از این موارد می‌توان به کتاب «پنجره‌های تشنه» از مهدی قزلی، «فرزندان ایرانیم»، «ای کاش گل سرخ نبود»، «حماسه یاسین»، «مهمان صخره‌ها» و «فرنگیس» اشاره کرد. تعدادی از این عناوین تولید شده و تعدادی دیگر نیز در دست تولید است که در ماه‌های آینده توزیع خواهد شد.

نادری با اشاره به مراحل تولید کتاب گویا از خاطرات زنان حاضر در جنگ گفت: در حال حاضر در این بخش مشغول تولید کتاب گویا از «فرنگیس» و «دختر شینا» هستیم. این دو کتاب در مرحله ضبط صدا هستند که خاطرات آنها توسط گویندگان ماهر قرائت خواهد شد.

کتاب «فرنگیس» که مهناز فتاحی آن را نگاشته است، شامل خاطرات فرنگیس حیدرپور است که در حمله  نظامیان عراقی به روستای محل سکونتش با یک تبر از خود در برابر سربازان ارتش بعث عراق دفاع کرد. این کتاب به همت مرکز ترجمه حوزه هنری توسط آقای «چتین تاش» استاد فرهنگ و زبان کردی دانشگاه ماردین ترکیه در حال ترجمه به زبان کردی است.

 

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

«فرنگیس» با موضوع دفاع مقدس و مقاومت ساخته می‌شود

تقریظ رهبر انقلاب برکتاب «فرنگیس» با چاپ هشتم منتشر شد

«دختر شینا»، اردیبهشت ۹۵ روی صحنه می‌رود

0 نظر

ارسال نظر

capcha