مریل استریپ: من فمینیست نیستم

مریل استریپ: من فمینیست نیستم

به گزارش سراج24،چند وقتی هست زنان هالیوود از تبعیض جنسیتی خسته شده‌اند و لب به اعتراض گشوده‌اند.

وقتی پارتیشیا آرکت، بازیگر برنده اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن در مراسم امسال روی سن رفت و آن سخنرانی اعتراضی را در دفاع از حقوق زنان انجام داد و با واکنش‌های احساسی مریل استریپ مواجه شد، دیگر همه دنیا فهمیدند در هالیوود همه چیز به این قشنگی که ادعا می‌شود، نیست. استریپ حمایت‌های خودش از حقوق زنان را ادامه داد. به تمامی اعضای کنگره نامه نوشت. در فیلم «سافرگت» بازی کرد و در کنفرانس مطبوعاتی‌اش در تلوراید دوباره تبعیض را مطرح کرد.

بعد از گذشت چندین ماه از آن سخنرانی و حمایت استریپ، این بازیگر رکورددار نامزدی اسکار، به‌خاطر اکران فیلم جدیدش «سافرگت» به تلوراید رفت. این فیلم که در مورد حقوق زنان است با بازی او و کری مولیگان ساخته شده. مریل استریپ فیلم جدیدش را داستان بسیاری از زنان در حال حاضر دانست و عنوان کرد: ما نمی‌دانیم که هنوز می‌توانیم زندگی‌های خودمان را عوض کنیم.

او حالا اخیراً در مصاحبه با تایم اوت گفته که فمینیست نیست. خبرنگار تایم اوت صراحتاً از او پرسیده آیا وی فمینیست است، سؤالی که با این پاسخ از سوی استریپ همراه بوده: «من یک اومانیستم.» این پاسخ وقتی جالب می‌شود که بدانید همبازیان اصلی بازیگر برنده اسکار فیلم «بانوی آهنی» به این سؤال پاسخ مثبت داده‌اند. هم کری مولیگان و هم رامولا گارای خود را فمینیست می‌دانند.

استریپ همین طور در مورد این که چه باید کرد تا تبعیض در صنعت سینما کمتر باشد، گفته: "به سطوح مدیریت نگاه کنید. باید به جایی برسیم که اگر نصف تصمیم‌گیران زن نبودند بدانیم چیزی غلط است". وقتی همین سؤال از گارای پرسیده شد او افزایش کارگردانان زن را چاره این مشکل دانست اما کری مولیگان ظاهراً فقط به پول فکر می‌کرد و گفت: "حقوق برابر"! ظاهراً از نظر او پول می‌تواند مشکلات تبعیض جنسیتی زنان را از بین ببرد.

جالب این که اظهار نظر مریل استریپ مبنی بر این که فمینیست نیست، اعتراضات گروه‌های فمینیستی را به‌همراه داشته است. آنها می‌گویند او جرئت کافی نداشته تا خود را فمینیست بداند اگرچه تمامی رفتارهای وی در چند ماه اخیر فریاد می‌زند که او یک فمینیست است.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

«من حسین‌چی‌ام» منتشر شد

وعده‌های کلاس‌های بازیگری ساده‌انگاری است

دوره مجازی شبکه های فمینیستی فعال در ایران

0 نظر

ارسال نظر

capcha