معاون عمرانی وزارت آموزش و پرورش:

امسال 350 میلیون دلار برای ایمنی مدارس هزینه خواهد شد

امسال 350 میلیون دلار برای ایمنی مدارس هزینه خواهد شد

به گزارش سراج24،مرتضی رئیسی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص مقاوم‌سازی مدارس، اظهار داشت: با تصویب قانون تخریب، بازسازی و مقاوم سازی مدارس در مجلس هفتم 4 میلیارد دلار بودجه بدین منظور اختصاص یافت.

وی افزود: با این مصوبه مجلس تا به امروز 5 هزار و 500 میلیارد تومان از سوی دولت برای تخریب، بازسازی و مقاوم‌سازی مدارس اختصاص یافته است. به عبارتی دیگر بیش از 4.8 میلیارد دلار صرف افزایش ایمنی مدارس شده است و بیش از 66 هزار کلاس درس برای مقاوم‌سازی مورد مطالعه قرار گرفته‌اند که 29 هزار کلاس درس به مرحله اجرای مقاوم سازی رفته‌اند.

معاون عمرانی وزارت آموزش و پرورش افزود: با اعتبار اختصاص یافته در خصوص تخریب و مقاوم سازی مدارس موفق شده‌ایم تا دو میلیون و 600 هزار متر مربع فضای آموزشی را مقاوم‌سازی کنیم و بیش از 8 میلیون مترمربع فضای آموزشی تخریب و بازسازی شده‌اند که 90 درصد آن رو به پایان است.

رئیسی با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از کمک‌های مردمی صرف جایگزین کردن مدارس استاندارد به جای مدارس فرسوده است، ادامه داد: عمده‌ترین کار آموزش و پرورش در بخش عمرانی افزایش سطح ایمنی مدارس است؛ 90 درصد اعتبارات سال 94 در جهت افزایش ایمنی مدارس هزینه می‌شود و براین اساس امسال در رابطه با ایمنی سیستم‌های گرمایشی مدارس اعتبار مناسبی اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: 64 هزار کلاس درس طی سال‌ها‌ی 92 و93 به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز شده‌اند و امسال نیز 40 هزار کلاس درس با اولویت مناطق محروم و سردسیر به سیستم گرمایشی استاندارد تجهیز می‌شوند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، با اشاره به اینکه تعداد مدارس تخریبی در روستاها کمتر است، عنوان کرد: بیشترین درصد مدارس تخریبی در شهرها قرار دارند؛ ضوابط و روش‌های ایمن سازی مدارس توسط ایران تهیه شده است و این اسناد بومی از علمی‌ترین تحقیقات دنیا ریشه گرفته است.

رئیسی گفت: در سال 94 فقط در بخش اعتبارات ملی 1340 میلیارد تومان اعتبار مصوب داریم که 90 درصد آن تخصیص یافته است و پیش بینی می‌شود که امسال اعتبارات عمرانی وزارت آموزش و پرورش بیش از دو هزار و 100 میلیارد تومان شود که جهت دهی هزینه کرد این اعتبارات به منظور افزایش ایمنی دانش آموزان است.

وی ادامه داد: تلاش ما براین است تا اگر حادثه‌ای رخ داد کمترین خسارت را داشته باشیم و امسال برای ایمنی مدارس 250 میلیون دلار هزینه می‌شود.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

نخستین نشست دورهمی مدارس پیشرو

تبلور «شور حسینی و مهر دانش آموزی» در آستانه شروع مدارس بوشهر

آمادگی سپاه برای کمک به بازگشایی مدارس

0 نظر

ارسال نظر

capcha