با هدف ترویج فرهنگ امامت و ولایت انجام شد

اطعام 14000 نفری ظهر عید غدیر در حرم حضرت معصومه (س)

اطعام 14000 نفری ظهر عید غدیر در حرم حضرت معصومه (س)

به گزارش سراج24،مراسم اطعام 14000 نفری ظهر روز عید غدیم خم در حرم حضرت معصومه سلام‌الله علیها با هدف ترویج فرهنگ امامت و ولایت برگزار شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین جواد قوچانی از عوامل اجرایی این حرکت در این باره به خبرنگار تسنیم گفت: مراسم اطعام ظهر عید غدیر خم از جمله سنت‌هایی است که در فرهنگ اسلامی بسیار به آن سفارش شده و امیدواریم این حرکت تاثیرگذار که باعث افزایش حب و دوستی اهل بیت می‌شود، در تمامی شهرهای ایران فراگیر شود.

وی با اشاره به عدم وابستگی مالی و معنوی به مراکز، ادارات یا سازمان‌های دولتی در برگزاری این مراسم اطعام تصریح کرد: این حرکت خودجوش و مردمی به مدت 20 سال است که ایام عید غدیرخم در قم توسط اقشار مختلف مردم اعم از روحانیون، دانشجویان، دانش‌آموزان  و ... برگزار می‌شود و علت تداوم و پایداری این برنامه فرهنگی، خودجوش و مردمی بودن حرکت است.

حجت‌السلام قوچانی یادآور شد: کل هزینه برگزاری مراسم اطعام ظهر عید غدیر و سایر برنامه‌هایی که در شب و روز عید غدیر برگزار می‌شود، توسط کمک‌های مردمی تامین شده است.

وی با تشکر از حمایت مسئولان حرم حضرت معصومه سلام الله علیها در برگزاری این مراسم گفت: بنیان و شالوده شیعه بر اساس غدیر است و امروز دشمنان درصدد نابودی و تضعیف این فرهنگ هستند لذا برگزاری اینگونه مراسم‌ها که منطبق بر سفارشات ائمه معصومین علیهم‌السلام است، می‌تواند به احیا و تقویت ایام الله و شعائر اسلامی کمک کند.

مراسم اطعام ظهر عید غدیر از جمله سنت‌های بسیار سفارش شده در روایات است که مورد غفلت قرار گرفته است؛ مطابق روایات، ثواب اطعام ظهر عید غدیر برابر اطعام همه پیامبران و صدیقان است.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

نماهنگ| سلام آقای احساس

فیلم| اگر حرم حضرت معصومه شفا می‌دهد، چرا مردم در قم کرونا گرفته اند؟!

اردوی زیارتی قم و جمکران

0 نظر

ارسال نظر

capcha