عراقی‌ها، «رستاخیز» را پسندیدند

عراقی‌ها، «رستاخیز» را پسندیدند

به گزارش سراج24،

در آیین افتتاحیه جشنواره فیلم بغداد در شب عید سعید غدیر خم، فیلم سینمایی «رستاخیز» به کارگردانی احمدرضا درویش در سالن هزار نفری مرکز بغداد به نمایش درآمد.

«رستاخیز» با دوبله عربی در افتتاحیه جشنواره فیلم بغداد به نمایش درآمد. نمایش این فیلم با فریادهای «لبیک یا حسین» از سوی حاضران مورد استقبال قرار گرفت و صدای گریه‌های تماشاگران در سکانس شهادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) از واکنش‌های مردم به این فیلم بود. بعد از پایان فیلم هم احمدرضا درویش با حضور در میان مردم پاسخگوی سوالات و احساسات آنان بود.

تقی علیقلی‌زاده تهیه کننده «رستاخیز» گفت: بازخوردها مخاطبان فیلم بسیار گرم و پرشور بود و تا مدتها در حلقه چند صد نفری مشتاقان فیلم امکان حرکت وجود نداشت. بسیاری از هنرمندان بزرگ عراق در نشستهای متعدد نسبت به فیلم اظهار لطف داشتند.

وی همچنین گفت: مسئولان فرهنگی عراقی و ایرانی نیز با تحسین و تبریک، این فیلم را عیدی سینمای ایران به مردم عراق تلقی کردند. مسئولان فرهنگی ایرانی این مراسم را مایه سربلندی ایران ارزیابی کردند

علیقلی‌زاده در مورد درخواست عراقی‌ها برای پخش این فیلم، در کشورشان گفت: هم برای پخش تلویزیونی و هم برای اکران در سالنهای سینمای عراق تقاضاهای متعدد ارائه شده است که با توجه به نزدیکی ایام محرم و صفر تلاش خواهد شد، این کار با سرعت بیشتری پیگیری شود.

هفتمین فستیوال بین المللی فیلم بغداد طی روزهای یکم تا پنجم اکتبر ( 9 تا 13 مهر ) در شهر بغداد در عراق برگزار می‌شود. احمدرضا درویش کارگردان فیلم «رستاخیز» به همراه تقی علیقلی زاده تهیه کننده این فیلم به دعوت رسمی معاون وزیر فرهنگ عراق دیشب راهی بغداد شدند. نکته قابل توجه اینکه معاون وزیر فرهنگ عراق برای این حضور همکاری داشته است.

این فیلم تاریخی مذهبی دارای نسخه‌هایی با دوبله به زبان های مختلف از جمله دوبله عربی و فرانسه همراه با زیرنویس انگلیسی است. افتتاحیه فستیوال فیلم بغداد ، اولین اکران رسمی فیلم رستاخیز در جهان عرب خواهد بود.

فیلم «رستاخیز» با دریافت مجوز اکران از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یک روز در سینماهای تهران روی پرده رفت ولی به دستور همین وزارتخانه در پایان نخستین روز اکرانش در تاریخ 24 تیرماه از پرده پایین آمد.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

«رستاخیز» اکران آنلاین می‌شود

جزئیاتی از برگزاری اختتامیه و اکران‌ آثار منتخب سوگواره تصویردهم

اکران سه بعدی واقعه عاشورا

0 نظر

ارسال نظر

capcha