در روز گرامیداشت فرماندهان شهید دفاع مقدس؛

تمبر سردار قاسم سلیمانی رونمایی شد + تصاویر

تمبر سردار قاسم سلیمانی رونمایی شد + تصاویر

به گزارش سراج24، شامگاه سه‌شنبه و در روز گرامیداشت فرماندهان شهید دفاع مقدس؛ طی مراسمی با حضور جمعی از خانواده‌های شهدا، امام جمعه و استاندار کرمان از تمبر گرامیداشت سردار حاج قاسم سلیمانی در مرکز توانبخشی ایثارگران کرمان رونمایی شد.

تمبر گرامیداشت سردار حاج قاسم سلیمانی با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و استانداری کرمان تهیه شده است.

همچنین در این آیین کتاب «جنگ من زندگی من» مشتمل بر خاطرات جانباز دفاع مقدس عباس اسماعیلی با تدوین دکتر عباس رستمی و کتاب «لقمه حلال» مشتمل بر خاطراتی از برادران شهید کرامت و عباس رضایی به کوشش آذر همتی، رونمایی شد.

اهدا لوح تقدیر به خانواده شهدای حاضر در مراسم توسط حجت الاسلام سید یحیی جعفری امام جمعه و علیرضا رزم‌حسینی استاندار به خانواده شهدای حاضر در مراسم بخش دیگری از این مراسم بود.

در این مراسم جانباز قطع نخاع عباس اسماعیلی که کتاب خاطرات او رونمایی شد، با قرائت متنی نسبت به موضوع مذاکرات هسته‌ای و برجام واکنش اعتراض‌آمیز نشان داد.

در این مراسم پس از خیر مقدم توسط سردار «محمدرضا حسنی سعدی» مدیرکل بنیادشهید و امور ایثارگران استان کرمان،شوکت مشرف‌زاده مادر شهید مفقودالاثر «علیرضا اختراعی» به بیان خاطراتی از فرزند شهیدش پرداخت و گفت:پسرم سال ۱۳۴۱ در محله خواجه خضر شهر کرمان و در خانواده ای مومن و متعهد به دنیا آمد.

وی افزود: از آنجا که در خانه ما کلاس‌های آموزش قرآن برگزار می‌شد، قرآن آموزان به جای لالایی برایش قرآن می‌خواندند و گهواره‌اش را تکان می‌دادند.

مادر شهید اختراعی اظهار کرد: علیرضا خود را خدمتگزار کوچکی می‌دانست و هر وقت شهیدی را می‌آوردند می‌گفت:من لیاقت شهادت را ندارم و وقتی به وی می‌گفتیم علیرضا چرا تو را در تلویزیون نشان نمی‌دهند، می‌گفت: من به خاطر رضای خدا رفته‌ام نه برای اینکه مرا به تصویر بکشند هر وقت فیلمبرداران می‌آیند در گوشه‌ای پنهان می‌شوم تا از من فیلمی گرفته نشود.

مادر شهید در ادامه می‌گوید: علیرضا تاکید زیادی برای حفظ حجاب داشت و می‌گفت:چادر و حجاب را حفظ کنید.

وی در پایان سخنانش گفت: من یک فرزند پسر بیشتر نداشتم و اگر ۱۰ فرزند پسر هم داشتم هر ۱۰ پسر را برای جهاد در راه خداوند می‌فرستادم.

 

 

منبع:حلقه وصل

 

اخبار مرتبط

عکس یادگاری سردار سلیمانی با جانشینش

0 نظر

ارسال نظر

capcha