رئیس سازمان امور اراضی کشور :

۱۰۰ ویلای غیرمجاز گردنه حیران تخریب می‌شود

۱۰۰ ویلای غیرمجاز گردنه حیران تخریب می‌شود

به گزارش سراج24،قباد افشار رئیس سازمان امور اراضی کشوردر مورد اقدامات سازمان در رابطه با زمین‌خواری‌های گردنه حیران، گفت: برخوردهای قانونی با ساخت و سازهای غیرمجاز آغاز شده و اقدامات لازم در حال انجام است.

وی افزود: تمامی ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه گردنه حیران شناسایی شده و تا به امروز حدود 100 پرونده تشکیل و بخشی از این پرونده‌ها به مراجع قضایی ارسال شده است.

* تخریب 25 بنای غیر مجاز در گردنه حیران

رئیس سازمان امور اراضی کشور بیان داشت: طبق قانون برخورد با برخی از زمین‌خواری‌ها آغاز شده و تاکنون 25 بنای غیرمجاز قلع و قمع شده است.

افشار با بیان اینکه بخشدار و دهیار متخلف منطقه حیران به مراجع قضایی معرفی شده است، گفت: هماهنگی‌های لازم با بنیاد مسکن برای بازنگری طرح هادی شروع شده است، ضمن اینکه در منطقه حیران شرایط نظارت بسیار دقیقی را اعمال کرده‌ایم که از این به بعد ساخت و ساز جدیدی شکل نگیرد.

وی تصریح کرد: کلیه ساخت‌و سازهای غیرمجاز بعد از سال 85 در منطقه گردنه حیران قطعا تخریب می‌شود اما ساخت و سازهای قبل از سال 85 باید در کمیسیون‌ها تعیین تکلیف و جریمه شوند.

رئیس سازمان امور اراضی کشور با بیان اینکه در مجموع حدود 570 ساخت و ساز در منطقه حیران انجام شده است، گفت: این ساخت‌ و سازها در سطح 160 هکتار از محدوده طرح هادی و 100 هکتار هم خارج از طرح هادی انجام شده که 100 بنای آن غیر مجاز شناخته شده است.

* ساخت 6 هزار واحد غیرمجاز در روستای زیارت

افشار با تأکید بر اینکه هم‌اکنون تعیین تکلیف بناهای غیرمجاز روستای زیارت در گرگان در دستور کار سازمان قرار دارد، اظهار داشت: گزارشات حاکی از آن است که حدود 1200 ساختمان غیر مجاز چند واحدی که حدود 5 تا 6 هزار واحد را تشکیل می‌دهد در این روستا ساخته شده است.

وی افزود: بخش عمده‌ای از این ساخت‌ و سازها خارج از ضوابط و مجوز ساخته شده است که در حال تعیین تکلیف آنها هستیم و قطعا اگر ساخت و سازی خارج از طرح هادی روستایی و یا خارج از محدوده شهر باشد تخریب می‌شود.

رئیس سازمان امور اراضی کشور با بیان اینکه سال گذشته حدود 15 هزار پرونده به مراجع قضایی ارسال شد، گفت: سال 93،  فقط 1500 ساخت و ساز غیر مجاز در این شهرستان دماوند استان تهران تخریب شد.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

ویلای تخریب شده مدیر دولتی 13 میلیارد تومان ارزش داشت

هیأتی‌ها متولی ساخت خانه زن بندرعباسی شدند

عملیات تخریب بخش غیر مجاز ویلای دختر وزیر مجدد آغاز شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha