مازیار بیژنی مطرح کرد:

تاریخ مستطاب آمریکا حاصل یک کار جمعی بود/ کتابهایمان به خاطر نداشتن پول چاپ نمی‌شود

تاریخ مستطاب آمریکا حاصل یک کار جمعی بود/ کتابهایمان به خاطر نداشتن پول چاپ نمی‌شود

به گزارش سراج24، مازیار بیژنی، مدیرمسئول هفته‌نامه «بزنگاه»  درباره سلسله نشست‌های هفتگی تخصصی کاریکاتور «بزنگاه» اظهار داشت: این سلسه نشست‌ها به طور منظم در ارتباط با طنز و کاریکاتور برگزار می‌شود که هر هفته یکی از اساتید این حوزه درباره تجارب خودش صحبت می‌کند.

وی افزود: در حقیقت این نشست‌ها یک کلاس آموزشی صرف نیست و کارگاهی حضوری است برای انتقال تجربه که حضور در آن برای عموم آزاد است و جلسه نخست آن را خود بنده برگزار می‌کنم و برای جلسات بعدی، قبل از هر جلسه نام اساتید اعلام می‌شود.

این کاریکاتوریست درباره کتاب «تاریخ مستطاب آمریکا» که کاریکاتورهای آن را طراحی کرده است، اظهار داشت: به طور مداوم فعالیت‌هایی در زمینه کاریکاتور در خصوص مسائل اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی داشته‌ام و بعد از «هولوکاست» این دومین کتاب تاریخی است که در قالب کاریکاتور منتشر می‌شود.

وی افزود: این کتاب یک اثر تاریخی به شیوه طنز است که کارهای تحقیقاتی آن قبلا انجام شده بود و تصویرسازی آن را بنده انجام دادم. ایده‌های کارتون‌ها به صورت مشترک بود. بعضی کارها توسط خود بنده ایده‌پردازی می‌شد و برخی دیگر را به وسیله مشورت با دیگران به جمع‌بندی می‌رسیدیم.

بیژنی با بیان اینکه در زمینه کتاب‌هایی با قالب کاریکاتور ضعف داریم، عنوان داشت: ما به اندازه سهم خودمان فعالیت کرده‌ایم ولی در حال حاضر برای چاپ کتاب مدت‌ها است که منتظر هستیم چون بودجه نداریم. هزینه‌هایی که در این حوزه وجود دارد زیاد است و نیاز است ناشر به هنرمندان کمک کند.

 

منبع:حلقه وصل

 

اخبار مرتبط

تاریخ مستطاب آمریکا تازه اول راه است/ مازیار بیژنی از نخبگان کاریکاتور تاریخ ایران است

«تاریخ مستطاب آمریکا»؛ اثر مشترک کوشکی و بیژنی منتشر می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha