آیت الله جوادی آملی:

مسئولیت صیانت از کعبه باید بر عهده خود مسلمانان باشد

مسئولیت صیانت از کعبه باید بر عهده خود مسلمانان باشد

به گزارش سراج24،به نقل از بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسراء، آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی قبل از ظهر یکشنبه در ابتدای جلسه درس تفسیر که در مسجد اعظم قم برگزار شد، ضمن تسلیت به خانواده‌های جانباختگان حادثه منا، بیان داشت: سانحه سنگین و اسفبار مکه و منا را به پیشگاه ولی عصر حضرت بقیه الله (ارواح مَنْ سِواه فداه)، امت اسلامی و بازماندگان حادثه تلخ حجاز تسلیت عرض می‌کنیم. از ذات اقدس الهی تعالی ارواح جانباختگان و اجر جمیل بازماندگان را مسئلت می‌کنیم.

وی ادامه داد: این حادثه غمبار از بی‌تدبیری و سوء مدیریت مسئولان حرمین شریفین است.

استاد برجسته حوزه با بیان اینکه کعبه که قبله مسلمانان و مطاف مسلمین است به عنوان بلد امین و منطقه امن معرفی شده است، اظهار داشت: اگر حجاز، اگر مکه، اگر آن سرزمین به برکت (أَطْعَمَهُم مِن جُوعٍ وَ آمَنَهُم مِنْ خَوْفٍ) متنعّم هستند، به وسیله این مطاف و قبله است و اگر مکّه به عنوان «بَلَد أمین» نامگذاری شد، به قداست این مطاف و قبله است.

وی با تأکید بر اینکه مسئولیت صیانت از کعبه مسلمین باید بر عهده خود مسلمانان قرار بگیرد، اظهار داشت: مسئولان حجاز که نان قداست «بَلَد أمین» را به بهای ناامنی می‌خورند، شایسته و لایق حرمداری و حریم حرم را نگهداشتن نیستند؛ لذا بر امت اسلامی لازم است، مسئولیت صیانت قبله و کعبه مسلمین را به عهده بگیرند، تا از یوق استثمار و استکبار جهانی نجات پیدا کنند.

آیت الله جوادی آملی با اظهار امیدواری نسبت به بیداری امت اسلامی، سازمان‌های مدعی حقوق بشر را مورد خطاب قرار داد و گفت: سازمان‌هایی که داعیه حقوق بشر را داشته و دارند، فریاد برآورند و اینها را از حرم دور کنند و اداره حرم را به عهده مسلمان‌های جهان بسپارند، تا مسلمانان نه شاهد حادثه تلخ مکه باشند و نه شاهد حادثه غمبار منا. به امید بیداری امت اسلامی و موفقیت احکام و حِکَم آیات و سُنَن الهی.

منبع:مهر

اخبار مرتبط

ماه رجب خوش به حال چه کسانی است؟

عظیم‌ترین گناه از نظر امیرالمومنین (ع) چیست؟

زینت زهد در کلام خاتم النبیین (ص)

0 نظر

ارسال نظر

capcha