رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد

پیکر قربانیان روز دوشنبه به ایران انتقال می‌یابد

پیکر قربانیان روز دوشنبه به ایران انتقال می‌یابد

به گزارش سراج24، سعید اوحدی در گفت‌وگو با صداوسیما گفت: تا ساعت 5 بعد از ظهر روز گذشته برای رسیدن به وضعیت جان‌باختگان و حادثه‌دیدگان تلاش کردیم که بر اساس آخرین آمار، 131 زائر ایرانی جان خود را از دست دادند.
 
وی با بیان اینکه 60 نفر مجروح دیشب شناسایی شدند و امروز نیز 25 مجروح دیگر در بیمارستان‌ها مورد شناسایی قرار گرفتند،‌ تصریح کرد: با مجوزی که اوایل صبح گرفتیم، 4 گروه برای بررسی میدانی جستجوی زائران ایرانی در بیمارستان‌ها و مراکزی که مجروحان منتقل شدند، راه‌اندازی کردیم و امیدواریم آمار دقیقتری را در این زمینه اعلام کنیم.
 
رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه در حال جمع‌آوری آمار مفقودین هستیم، اضافه کرد: اختیار مدیریت از دست سعودی‌ها خارج شده است و آنها آمار درستی نمی‌دهند، همچنین برخی از مجروحان به بیمارستان‌های ریاض منتقل کردند و در این بین آشفتگی مدیریتی زیادی از سوی سعودی‌ها دیده می‌شود.
 
اوحدی با بیان اینکه با دستوری که دادند دوشنبه برای انتقال اجساد اقدام می‌کنیم و با همان پرواز هم خانواده‌‌های قربانیان به ایران برمی‌گردند، گفت: فضای مصیب‌باری در منا حاکم است.
 
وی با بیان اینکه هنوز از دو خبرنگار مفقود شده نداریم، یادآور شد: تعداد مصدومان امروز با این جستجوی میدانی مشخص می‌شود.
 
رئیس سازمان حج وزیارت با بیان اینکه آخرین جان‌باختگان ایرانی 131 نفر است، عنوان کرد: این آمار تا ساعت 5 بعدازظهر دیروز بود و در آن حال و هوا، زائران مظلومی که زیر دست‌وپا بودند کمک می‌خواستند؛ از طرفی دمای هوا 52 درجه است و وضعیت بسیار آشفته‌ای برای مدیریت این اوضاع وجود دارد.
 
اوحدی با بیان اینکه تا پایان ساعات دیشب مشغول جمع‌آوری اجساد بودیم، گفت: متأسفانه آنها از نیروهای جوان و بی‌تجربه استفاده کردند در حالیکه مسیر حج، همه‌ساله مشخص بوده است.
 
وی خاطرنشان کرد: امروز زائران برای رمی دوم عازم جمرات شدند.

اخبار مرتبط

فوت 50 زائر ایرانی در پیاده روی اربعین/فقط یک سوم فوت شدگان بیمه بودند

آخرین گزارش از آمار فوتی‌ حجاج ایرانی

زمان بازگشت حجاج ایرانی اعلام شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha