فرهادی خبر داد

ارائه پیش نویس «آمایش آموزش عالی» در موعد مقرر

ارائه پیش نویس «آمایش آموزش عالی» در موعد مقرر

به گزارش سراج24،به نقل از دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از ارائه پیش نویس آمایش آموزش عالی به شورای عالی انقلاب فرهنگی در موعد مقرر خبر داد.

فرهادی در ادامه اظهار داشت: آمایش آموزش عالی یعنی بررسی وضعیت آموزش عالی در جمهوری اسلامی ایران و اینکه چه رشته‌ای را در کجا و چه مقطعی داشته باشیم.

وی به جهت‌گیری پیش نویس آمایش آموزش عالی اشاره کرد و گفت: این پیش نویس بر اساس راهبرد توسعه آموزش عالی، استعدادها، امکانات و شرایط بومی هر منطقه تعریف شده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: وضعیت موجود در بحث آموزش‌های دولتی و شیوه های آموزشی از قبیل آموزش های کاربردی، مهارتی و آموزش‌های از راه دور و دانشگاه‌های جامع و صنعتی به صورت استان به استان و منطقه به منطقه در پیش نویس آمایش آموزش عالی مطرح شده است.

فرهادی تصریح کرد: پذیرش دانشجو در رشته و مقاطع مختلف باید مطابق با استعدادها، امکانات و نیاز های یک منطقه و جمعیت کشور صورت بگیرد.

وی در پایان اظهار داشت: در پیش نویس آمایش آموزش عالی احکامی نسبت به ساماندهی آموزش عالی در کشور، منطقه بندی و رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و همچنین تجمیع، ادغام، انحلال و توسعه دانشگاه‌ها درخواست شده که باید نسبت به این احکام درخواستی شورای عالی انقلاب فرهنگی تصمیمات لازم را اتخاذ کند.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

پیمان معادی: سخنان «گلشیفته» بی‌انصافی محض است

حضور اصغرفرهادی در اجراخوانی «آرش»+عکس

«لاتاری» نباید دیده شود چون قهرمانش بازار «پایانِ باز»ها را کساد می‌کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha