مجیدی در مراسم گشایش سینما سلمان ساوجی ساوه

همیشه فرهنگ مساله و اولویت دوم و سوم است

همیشه فرهنگ مساله و اولویت دوم و سوم است

به گزارش سراج24،مراسم افتتاح سالن سینما سلمان ساوجی شهر ساوه به عنوان یکی از صد سینمایی که در طرح تجهیز مجتمع های فرهنگی  توسط شرکت سینمایی نور تابان تبدیل به سینما شده اند شب گذشته سه شنبه 31 شهریور با نمایش فیلم محمدرسول الله (ص) برگزار شد.

مجید مجیدی کارگردان فیلم محمدرسول الله (ص) با ابراز خرسندی از این اتفاق گفت: من بسیار دوست دارم که فیلم را در میان مردم و با مردم ببینم اما متاسفانه به دلیل مشغله کاری این امکان همیشه فراهم نمی‌شود اما خوشحالم که امروز در جمع شما حضور دارم.

وی با اشاره به تلاش‌هایی که از سوی  مهندس سعیدی‌کیا  ریاست بنیاد مستضعفان  و شرکت سینمایی نور تابان برای اکران داخلی و خارجی این فیلم شده است گفت:دغدغه همه ما این بود که بعد از ساخت فیلم محمدرسول الله (ص) شرایطی فراهم شود که این فیلم توسط همه مردم دیده شود زیرا ما در این فیلم تلاش کردیم قطره ای از آن گوهر دردانه و یک دانه هستی را به تصویر بکشیم.

مجیدی با تاکید بر اینکه در ساخت این فیلم جمعی از بهترین سینماگران و هنرمندان دنیا و داخل کشور تلاش کرده اند گفت: ظرفیت اکران و سالن های سینمای ما محدود است و باید تلاش می شد تا در بسیاری از شهرها که سینما ندارند این فیلم به نمایش در بیاید که علاقمندان بتوانند آن را بینند لذا شرکت سینمای نور تابان در هموار کردن این مسیر بسیار تلاش کرد و بیش از 100 مرکز فرهنگی را شناسایی کرد تا تبدیل به سینما شود.

وی ادامه داد: امیدوارم این کار حرکت و بارقه‌ای باشد که مسوولان قدر مردم را بدانند و به آنها بیشتر توجه کنند زیرا مردم همیشه در صحنه حاضرند و این مسوولان هستند که باید به خواسته های آنها توجه بیشتری کند.

کارگردان فیلم محمدرسول الله (ص) با اشاره به اهمیت فرهنگ گفت: متاسفانه به فرهنگ آنگونه که باید توجه نمی شود و همیشه فرهنگ مساله و اولویت دوم و سوم است در حالی که مساله فرهنگ بسیار مهم است و انقلاب ما نیز انقلاب فرهنگی بود و مردم ما نیز مردمی فرهنگی هستند.

مجیدی ادامه داد: حضور من در میان مردم از روی علاقه قلبی است و با تمام احترامی که برای همه مسوولان و مدیران قائل هستم اگر در مراسم های مردمی شرکت می کنم فقط از روی علاقه قلبی و برای احترام به مردم و مخاطبان فیلم  است.

 در ادامه مراسم رحمت الله صادقیان رییس هیات مدیره شرکت سینمایی نور تابان نیز با تشکر از مساعدت های ریاست بنیاد مستضعفان در توجه به برنامه های فرهنگی و تجیهز مجتمع های فاقد سیستم نمایش گفت: از سال 86 ساخت  فیلم محمد رسول الله (ص) شروع شد و افتخار ما این بود که در کنار مجید مجیدی نقش کوچکی در ساخت فیلم داشته باشیم بعد از ساخت فیلم  نیز  برنامه ریزی گسترده ای انجام دادیم که مردم سراسر ایران  و حتی مناطق محروم  و فاقد سینما نیز بتوانند به تماشای فیلم محمدرسول الله (ص) بنشیند.

وی ادامه داد: متاسفانه اکثر شهرهای ایران سینما ندارند لذا  تصمیم گرفته شد که بعضی مجتمع های فرهنگی که قابلیت تبدیل شدن به سینما را دارند تجهیز شده و امکان پخش فیلم برای آنها فراهم شود و مردم این شهرها نیز به سینما دسترسی پیدا کند.

صادقیان افزود:بیش از 100 شهر که جمعیت آنها بالای 100 هزار نفر شناسایی  و  با بودجه ای 8 میلیارد تومانی مجتمع های فرهنگی این شهرها به سیستم پخش فیلم های سینمایی مجهز شدند.

وی ادامه داد:  امروز سالن سینمای سلمان  ساوجی  به عنوان یکی از این مجتمع های تجهیز شده  بصورت نمادین  افتتاح  می شود و همزمان46  مجتمع فرهنگی دیگر در 46 نقطه کشور که تاکنون سینما نداشتند به صورت کامل به این سیستم مجهز شده و وارد چرخه اکران شده اند و سایر شهرها نیز براساس برنامه تا پایان مهرماه به این سیستم مجهز و وارد چرخه اکران میشود.

 در ادامه مراسم بهاروند فرماندار ساوه نیز با تقدیر از  شرکت سینمایی نور تابان تهیه کننده و پخش کننده فیلم سینمایی محمد رسول الله (ص) و و مجید مجیدی کار گردان فیلم گفت: بی شک این اثر فاخر ترین فیلم سینمای ایران و یک شاهکار درعرصه سینما است و امروز در زمانی فیلم به نمایش در می آیدکه دشمنان ما می خواهند چهره وارونه ای از اسلام به نمایش بگذارند.

وی ادامه داد: مجیدی با این فیلم توانسته است چهره درست و رحمانی از پیامبر اسلام را به نمایش بگذارد و در مقابل کسانی که اسلام غیر واقعی را می خواهند نشان دهند اثری قابل توجه و پاسخ خوبی ارایه کند.

 سرکار خانم بیات نماینده مردم شهر ساوه در مجلس نیز گفت: نمایش فیلم محمدرسول الله (ص) را باید به فال نیک گرفت و این فیلم، فیلم بسیار بزرگی است.

وی با تشکر از تمام کسانی که در ساخت و پخش این فیلم زحمت کشیده اند گفت: هرچند کارهای فرهنگی از لحاظ بازدهی مادی سودی ندارد اما توجه به مقوله فرهنگ بسیار مهم است و باید همه ما تلاش کنیم که بخش خصوصی در عرصه فرهنگ مشارکت زیادی بکند.

در ادامه این برنامه با حضور محمد رضا صابری  مدیر عامل شرکت سینمایی نور تابان , شهردار  شهر ساوه ،نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار، اعضای شورای شهر و  مسوولان شهرساوه , سالن سینمای سلمان ساوجی به صورت رسمی افتتاح شد و فیلم محمدرسول الله (ص) برای اولین بار در این شهر به نمایش درآمد.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

عادت به کتابخوانی قبل از مدرسه از خانه‌ها شروع شود

رونمایی از اثری جدید در موسیقی ایرانی / سرو خرامان روایتی براساس اشعار مولانا

از بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد تا اعضای مجلس

0 نظر

ارسال نظر

capcha