10فیلم برتر کمدی تاریخ سینما + عکس

به گزارش سراج24، امیر پور تیمور- فیلم های کمدی همواره جزو محبوب ترین و پر تماشاگرترین آثار سینمایی بوده اند. بسیاری از این فیلم ها تا کنون به دلایل مختلف از جمله کارگردانی، فیلم نامه، بازیگری و دیگر جنبه های فنی و تکنیکی در رقابت های سینمایی یکه تازبوده و در نظر سنجی های مختلفی که از سوی نشریات، منتقدان و سایت های سینمایی انجام می شود به عنوان برترین ها فهرست شده اند. سایت معتبر «وات کالچر» به تازگی بر اساس نظر سنجی منتقدان و تماشاگران 10 فیلم برتر کمدی تاریخ سینما را معرفی و تماشای آن ها رابه سینما دوستان سفارش کرده است.

 
10 فیلم برتر کمدی تاریخ سینما + عکس
اسپینال تپ (1984)

داستان فیلم در باره یک گروه موسیقی است که از سفر به آمریکا بازگشته اند.این اثر مستندگونه سرشار از لطیفه های کنایه آمیز با بازی های درخشان و شخصیت های بی نظیر، لحظات عاطفی و مفرحی را رقم می زند . حالت مستند گونه و کنایه آمیز فیلم در روزگار خودش انقلابی بودو سبب شد ترکیب زیبایی از کمدی و محبت رقم بخورد.

 

10 فیلم برتر کمدی تاریخ سینما + عکس
آنی هال (1977)

«آنی هال» داستان یک عشق ساده را به تصویر می کشد و روایتش به هیچ عنوان کسالت آور نیست . در 90 دقیقه فیلم قهرمان فیلم مستقیما با تماشاگر صحبت می کند. نتیجه و محصول چنین چیزی یک فیلم سراسر شاد است و تک تک جوک ها زیبایی این اثر را دوچندان کرده است.

 

10 فیلم برتر کمدی تاریخ سینما + عکس
هواپیما (1980)

این فیلم در بحبوحه فیلم های فاجعه بار بی شماری که در دهه 70 ساخته شد ارزش صدها بار دیدن را دارد. بازی با کلمات، جناس در دیالوگ ها ، شوخی های تصویری و فضای تخیلی و سوررئال فیلم زیبایی آن را دوچندان کرده است. این فیلم از« لسلی نلسن »یک ستاره کمدی ساخت.

 

10 فیلم برتر کمدی تاریخ سینما + عکس
زندگی برایان (1979)

این فیلم در سبک کمدی یک اوج به شمار می آید. پس ازروایت فیلم خنده ها شروع و راز های زندگی برایان گشوده می شود. نکته جالب توجه فیلم طنز هوشمندانه و احمقانه بودن داستان است.

 

10 فیلم برتر کمدی تاریخ سینما + عکس
روز دوم ماه فوریه (1992)

این اثر کمدی داستان مردی را روایت می کند که گرفتار یک حلقه زمانی است. «بیل موری »بازیگر نقش اول فیلم یکی از بهترین بازی های خود را در این فیلم به نمایش می گذارد . به جز صحنه های خنده دار فیلم، در برخی جاها فضای فیلم تاریک است و نیش و کنایه هایی خاص دارد.

 

10 فیلم برتر کمدی تاریخ سینما + عکس
لبوفسکی بزرگ (1988)

«لبوفسکی بزرگ» با یک خط روایی متفاوت آغاز می شود. «جف بریجز» با بازی درخشانش در نقش "جود" این فیلم را تماشایی تر کرده است. نقش یک انسان بی خیال و خونسرد که بی شک یکی از نقش های جاودانه سینماست.

 

10 فیلم برتر کمدی تاریخ سینما + عکس
گوینده: افسانه ران برگندی (2004)

یک کمدی که به تدریج به ناخودآگاه تماشاگر رسوخ می کند و شوخی هایش همیشه آویزه گوش است.«ویل فارل» با همین فیلم معروف شد و شهرت فیلم به خاطر شوخی های بی نظیربازیگران کاربلد آن است. جذابیت فیلم ریشه در غیرقابل پیش بینی بودن و غیر منتظره بودن داستان های آن دارد.

 

10 فیلم برتر کمدی تاریخ سینما + عکس
ناتینگ هیل (1998)

کمتر فیلمی می توان یافت که به این راحتی در یک ساعت اول تماشاگرش را سرگرم کند. یک ساعت اول فیلم را می توان بارها تماشا کرد و لذت برد. ایده فیلم (عاشق شدن یک فرد ساده لوح با یک ستاره هالیوود) آن قدر جذاب است که نمی توان به سادگی از کنار آن گذشت.

 

10 فیلم برتر کمدی تاریخ سینما + عکس
احمق و احمق تر (1994)

فیلمی با شخصیت های ابلهانه که لطیفه هایشان نیز فکر شده است. با توجه به بازی درخشان «جیم کری»و صحنه های خنده دار که درهم و برهم اتفاق می افتد فیلم توازن زیادی ندارد. اگر چه«احمق و احمق تر» کمدی بزرگ و هوشمندانه ای نیست اما بی شک نمونه ای از یک فیلم کمدی است که قابلیت بارها دیدن را دارد.

 

10 فیلم برتر کمدی تاریخ سینما + عکس
مجرد 40 ساله (2005)

فیلمی همیشه خنده آور ، ساده و وزین با دیالوگ های فی البداهه و شیرین. سبک منحصر به فرد کارگردانی اش قابل تحسین است و بازی خوب بازیگران جذابیت و شیرینی فیلم را حفظ می کند.

 

منبع: خراسان

 

 

اخبار مرتبط

نگاه طنز شبکه افق به رویدادهای روز در «حرفشم نزن»

استاد کریمی مراغه‌ای از بیمارستان مرخص شد

«رگ»؛ روایتی از مقاومت تاریخی مرزداران ایران

0 نظر

ارسال نظر

capcha