در مراسم افتتاح نیمه شمالی خط ۳ مترو:

روحانی: حتی یک کشور پیدا نمی‌شود بگوید در مذاکرات سر ایران کلاه رفته است

روحانی: حتی یک کشور پیدا نمی‌شود بگوید در مذاکرات سر ایران کلاه رفته است

به گزارش سراج24، حسن روحانی در مراسم بهره‌برداری از نیمه شمالی خط 3 متروی تهران اظهار داشت: در بخش صنعت و مدیریت شهری کار بزرگی آغاز شده و جا دارد که از اعضای شورای شهر تهران، شهرداری تهران، مدیرعامل مترو که با شیرینی توضیحاتی را بیان کردند و از تلاش سایر دست‌اندرکاران تشکر کنیم.

وی افزود: روزی را به خاطر آوردم که در آغاز مجلس دوم در سال 63 صحبت از مترو شد، آن زمان بنده نماینده مجلس بودم و به یاد دارم که درباره اینکه بودجه مترو از بودجه عمومی باشد یا خیر، بحث‌ها و دعواهایی وجود داشت چرا که برخی معتقد بودند بودجه عمومی نباید صرف متروی یک شهر شود.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: بالاخره کار مترو آغاز و دنبال شد و خوشبختانه قدم‌های خوبی برداشته شد، البته این گام در دنیا بیش از یک قرن پیش برداشته شده و به اینجا رسیده است که از زیر زمین استفاده می‌شود زیرا در این صورت در استفاده از زمین صرفه‌جویی می‌شود و سرعت ترددها افزایش می‌یابد.

روحانی  با بیان اینکه همه در استفاده از بزرگراه‌ها شرایط یکسانی ندارند اما در مترو افراد پولدار، فقیر و ... کنار یکدیگر می‌نشینند و مسیر را طی می‌کنند، افزود: محیط زیست جدی‌ترین  معضل محیط زیست ما است و متأسفانه خاک و هوا را از دست می‌دهیم. این‌همه آلودگی و بیماری «منکر» است و نهی از منکر یعنی به هر طریق تلاش کنیم تا آلودگی‌ها را از بین ببریم.

وی ادامه داد: باید هوا را سالم کنیم که قطعاً یکی از راه‌های آن توسعه مترو است. باید مترو را از بهترین معماری ایرانی و اسلامی تزئین دهیم چرا که معماری معرف تمدن و فرهنگ ما است.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز "مترو یک صنعت و اشتغال است و باید دست به دست هم دهیم تا آن را توسعه دهیم" گفت: این مترو برای ما تکنولوژی، صنعت و اشتغال را به وجود می‌آورد بنابراین تنها یک وسیله حمل و نقل عمومی نیست و در این بین مهم است که از مترو درست استفاده کنیم و مهم‌تر آن که مردم را راضی کنیم.

روحانی ادامه داد: در فرهنگ غرب رضایت مردم برای این است که افراد به قدرت دست یابند اما در اسلام رضایت مردم را می‌خواهیم نه به‌خاطر رأی که البته اگر این باشد حرام نیست اما آن را برای رضایت خدا می‌خواهیم و این از همه‌چیز مهم‌تر است. اگر یک کار بزرگ انجام دهیم به انقلاب ادای دین کرده‌ایم اما اگر این بلندمرتبه‌سازی‌ها کم و حساب‌شده می‌شد، خیلی خوب بود؛ همان چیزی که در روزنامه‌ها از آن به‌عنوان فضافروشی یاد می‌کنند!

وی با اظهار "اینجا مرکز جمهوری اسلامی است و امیدواریم بعد از این فضای گردشگری در کشور بیشتر شود" افزود: در راستای توافق هسته‌ای صورت گرفته یک کشور در حال توسعه با 6 کشور قدرتمند به گفت‌وگو پرداخت و برای کلمه به کلمه این مذاکرات جنگید، حتی تیم‌ مذاکره‌کننده برای هر ویرگول و نقطه مذاکرات جنگید و قطعاً این اتفاق از مذاکرات افتخارآمیز ایران است.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: در دنیا حتی یک کشور هم پیدا نمی‌شود بگوید سر ایران در این مذاکرات کلاه رفته حتی صهیونیست‌ها معتقدند که ایران در این مذاکرات همه‌چیز را گرفته است. قطعنامه‌ای که از سوی شورای امنیت صادر شد حقوق ملت ایران را به رسمیت می‌شناسد و 6 قطعنامه قبلی را هم لغو می‌کند.

روحانی ادامه داد: اگر دولت نماینده مردم نباشد هیچ‌چیز نیست و هرچه دارد از رأی مردم دارد. ملت بزرگ ما در این مذاکرات توانست نظرات خودش را به کرسی بنشاند.

وی افزود: در دوران 8 سال دفاع مقدس ما در جنگ بودیم اما این بار با مذاکرات بر جنگ پیروز شدیم.

 

 

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

خاطرات حضور در غسالخانه(بخش اول)

روحانیون اهل سنت پیرو مقام معظم رهبری هستند

تلاش دوشادوش بسیجیان، هیأتی ها و روحانیون لارستانی در اقدامات جهادی

0 نظر

ارسال نظر

capcha