اعطای مدرک تحصیلی به دانش‌آموزان اتباع غیرمجاز و میزان هزینه تحصیل

اعطای مدرک تحصیلی به دانش‌آموزان اتباع غیرمجاز و میزان هزینه تحصیل

به گزارش سراج24، علیرضا کمره‌ای  در خصوص ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع در مدارس شهرستان‌های استان تهران اظهار داشت:‌ در توابع استان تهران جمعیت زیادی از اتباع خارجی به ویژه افغانستانی‌ها را شاهدیم به گونه‌ای که بیش 26 درصد از جمعیت دانش‌آموزان اتباع به تعداد 86 هزار نفر در شهرستان‌های استان تهران تحصیل می‌کنند.

وی افزود: امسال مقرر شد تا دانش‌آموزان اتباع غیرمجاز که مدارک هویتی ندارند در مدارس ثبت‌نام شوند. این افراد باید در بازه زمانی مشخص شده به اداره امور اتباع مراجعه می‌کردند و پس از دریافت معرفی‌نامه برای ثبت‌نام در مدارس به آموزش و پرورش  مراجعه می‌کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران ادامه داد: دانش‌آموزان اتباع غیرمجاز برای ثبت‌نام در مدارس باید کدی را دریافت کنند تا براساس آن کد بتوانیم آن‌ها را در مدارس ثبت‌نام کنیم این کد برای ما حداقل سند هویتی تلقی شده و ما را مجاز به ثبت‌نام در مدارس می‌کند.

کمره‌ای در پاسخ به این پرسش که آیا به دانش‌آموزان اتباع غیرمجاز که در مدارس ثبت‌نام می‌شوند و مدارک هویتی ندارند، مدرک تحصیلی اعطا می‌شود، گفت: چون این افراد با رعایت قوانین و مقررات وارد فضای رسمی تعلیم و تربیت می‌شوند، از حقوقی که سایر دانش‌آموزان دارند، برخوردار می‌شوند.

وی درخصوص شهریه‌ای که باید دانش‌آموزان اتباع برای ثبت‌نام در مدارس پرداخت کنند،‌افزود: شهریه نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است و حداقل آن 120 هزار تومان و حداکثر 340 هزار تومان است البته به ادارات آموزش و پرورش اعلام شده است در تعیین هزینه ثبت‌نام ترجیحاً حداقل هزینه‌ها درنظر گرفته شود. هرچند این رقم با هزینه‌ای که آموزش و پرورش برای تک تک این دانش‌آموزان صرف می‌کند، فاصله بسیاری دارد.

به گزارش تسنیم، اسفندیار چهاربند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران نیز در خصوص ثبت‌نام از دانش‌آموزان اتباع غیرمجاز در مدارس گفت: ثبت‌نام اتباع غیرمجاز براساس هماهنگی با اداره کل اتباع وزارت کشور در حال انجام است و آن گروه از دانش‌آموزان اتباعی که فاقد هرگونه اسناد هویتی هستند به اداره اتباع وزارت کشور مراجعه کرده و پس از دریافت معرفی‌نامه و انجام روال در مدارس ثبت‌نام می‌شوند.

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: امسال اتباع خارجی که امکان دسترسی به مدرسه نداشته باشند، نخواهیم داشت.

وی در پاسخ به این پرسش که برخی مدارس با استناد به اینکه ثبت‌نام از دانش‌آموزان اتباع غیرمجاز منجر به افزایش تراکم دانش‌آموزان در کلاس درس می‌شود از ثبت‌نام آن‌ها ممانعت می‌کنند، عنوان کرد: در حال حاضر 33 هزار دانش‌آموز اتباع داریم که در مناطق 2، 5، 4، 16، 17 و 18 تحصیل می‌کنند از طرفی در دوره ابتدایی 20 هزار کلاس درس داریم بنابر این حضور دانش‌آموزان اتباع غیرمجاز تأثیری بر روی تراکم کلاس‌های درس ندارد.

چهاربند ادامه داد: با افزایش تراکم دانش‌آموزان در کلاس درس مواجه شویم به گونه‌ای که تعداد دانش‌آموزان در کلاس درس بیش از 32 نفر شود نوبت دوم مدرسه را برگزار می‌کنیم.

 

 

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

الزامی شدن مدرک کارشناسی ارشد و تسلط به زبانهای خارجی برای کارآگاهان پلیس

۱۹ میلیون بدهید سوابق کاری خود را به مدرک دکترا تبدیل کنید

عکس:تبلیغ جالب چند دانش آموز در انتخابات

0 نظر

ارسال نظر

capcha