«سراج 24» گزارش می‌دهد؛

نهمین ضلع لیست انتخاباتی اصلاح‌طلبان تشکیل شد/بازسازی اصلاحات به انشقاق تبدیل شد

نهمین ضلع لیست انتخاباتی اصلاح‌طلبان تشکیل شد/بازسازی اصلاحات به انشقاق تبدیل شد

به گزارش خبرنگار سراج24، روزنامه آرمان امروز از روزنامه‌های اصلاح‌طلب در چاپ امروز از تصمیم اصلاح‌طلبان برای پذیرش 30 درصدی بانوان در لیست‌های انتخاباتی مجلس دهم خبر می دهد.

فاطمه راکعی فعال سیاسی اصلاح‌طلب و عضو جبهه منحله مشارکت در این گفتگو می‌گوید:" در این برهه و در انتخابات پیش‌رو شعار جمعیت زنان نواندیش حضور 50 درصدی زنان در مجلس بوده است. در این زمینه نیز از ماه‌ها پیش با بزرگان اصلاحات وارد گفت‌وگو شدیم و با 30 درصد حضور زنان آن هم نه به عنوان سهمیه‌بندی موافقت شد."

به گزارش سراج24، پیش از این نیز اصلاح‌طلبان اضلاع مختلفی را برای ورود به انتخابات مجلس شورای اسلامی تعریف کرده بودند. از یک سو کمیته انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات شکل می‌گیرد و از طرف دیگر شورای مشورتی اصلاح‌طلبان جلسات خود را منظم‌تر و منسجم‌تر می‌کند و در نهایت سازوکاری را برای کار تشکیلاتی راه‌اندازی می‌کند. از سوی دیگر نیز عارف مستقل از همه شوراها و کمیته‌ها حضور قطعی خود را برای انتخابات مجلس دهم اعلام می‌کند. عبدالله نوری نیز در برهه‌ای توسط رسانه‌های اصلاح‌طلب مطرح می‌شود. موسوی لاری نیز کمیته‌ای تشکیل می‌دهد و برخی نیز به دنبال ائتلاف با علی لاریجانی  و موارد دیگری که باز هم می‌توان لیست کرد.

همچنین در کنار این فعالیت‌ها باید فعالیت‌های انتخاباتی دولت را نیز در نظر داشت که برای ارتباط با اصلاح‌طلبان مجید انصاری و علی یونسی را به عنوان رابط خود قرار می‌دهند و اصلاح‌طلبان نیز سعی  دارند با دولت ائتلاف داشته باشد. همانطور که غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی در مورد تئوری انتخاباتی می‌نویسد باید ائتلاف روحانی/خاتمی/ناطق‌نوری/هاشمی را در دستور کار خود قرار دهیم.

همچنین روزنامه آرمان امروز نیز در چاپ‌های قبلی خود از چهره جدیدی برای انتخابات مجلس دهم سخن به میان آورد که تاکنون رسانه‌ها کمتر به آن توجه کردند ولی نشانه ضلع جدیدی از اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس دهم خواهد بود.

روزنامه آرمان امروز چندی پیش از حضور محتشمی‌پور برای انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داده بود و نوشته بود:"محتشمی‌پور در عراق باشد یا در ایران اما اصلاح‌طلبان همواره آغوش خود را برای پذیرش او به‌عنوان یک لیدر سیاسی میانه‌رو باز گذاشته‌اند و انتظار می‌رود تعدادی از اصلاح‌طلبان و اعتدالگرایان با باز شدن چتر سیاسی محتشمی‌پور در زیر آن قرار گیرند که البته اکنون زمزمه‌هایی در این راستا شنیده می‌شود و باید منتظر ماند."

 

اخبار مرتبط

انتقاد شدیداللحن «رحیم‌پور ازغدی» از حسن روحانی

صوت/استیضاح؛ مشکل‌ساز یا گره‌گشا؟

فعال حوزه زنان: دولت با قطع یارانه نوزادان علیه «خانواده» اعلان جنگ کرده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha