مسئول کمیته سیاسی جبهه ایستادگی در گفتگو با «سراج24»:

کسانی که با رأی شورای نگهبان مخالفند مفسد فی الارض هستند/اصلاح‌طلبان همواره قبل از انتخابات جایگاه شورای نگهبان را زیر سئوال می‌برند

کسانی که با رأی شورای نگهبان مخالفند مفسد فی الارض هستند/اصلاح‌طلبان همواره قبل از انتخابات جایگاه شورای نگهبان را زیر سئوال می‌برند

حسین کنعانی مقدم در گفت وگو با خبرنگار سراج24 در خصوص هجمه های وارد شده از سوی اصلاح طلبان به شورای نگهبان در آستانه انتخابات اظهار داشت: جایگاه شورای نگهبان در قانون اساسی کاملاً مصرح است و در این خصوص جای هیچ گونه شک و شبهه ای وجود ندارد.

وی ادامه داد: اگر تفسیری می خواهد بر این موضوع انجام شود، باید به نگاه امام خمینی(ره) و سخنان مقام معظم رهبری توجه شود و قطعاً همان گونه که حضرت آقا می فرمایند شورای نگهبان رکن رکینی است که در انتخابات نظارت استصوابی دارد.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: برخی معتقد هستند که شورای نگهبان در تعیین صلاحیت ها هیچ گونه حق دخالت ندارد در حالیکه این نظر اشتباه است؛ همیشه قبل از انتخابات مهم ما با این موضوع روبه رو هستیم که جایگاه شورای نگهبان که یکی از استوانه های نظام است، زیرسوال می برند.

کنعانی مقدم گفت: مجلس بدون شورای نگهبان نمی تواند قانون وضع کند و انتخابات بدون نظارت شورای نگهبان عملاً غیرقانونی است.

 

وی تأکید کرد: برخی جریان ها به این دلیل به شورای نگهبان هجمه می کنند تا اگر کسانی که صلاحیت لازم را ندارند، رد صلاحیت شدند، آن را به گردن شورای نگهبان بیندازند و نزاع آفرینی کنند.

 

این کارشناس مسائل سیاسی درباره کلام امام (ره) که فرمود "کسانی که با رأی شورای نگهبان مخالفند، مفسد فی الارض هستند"، گفت: در خصوص شورای نگهبان مطابق نظرات مقام معظم رهبری و حضرت امام(ره) است.

 

کنعانی مقدم یادآور شد: اگر در انتخابات و شرایط حساس ارکان نظام متزلزل شود، سنگ روی سنگ بند نمی شود و بنای نظام با تزلزل رو به رو می شود. کسانی که تیشه به ریشه انقلاب اسلامی بزنند، دست کمی از ضد انقلاب و عوامل آن نخواهند داشت.

 

 

اخبار مرتبط

همه کشورهای اسلامی به یاری لبنان بشتابند

6 توصیه آیت‌الله جنتی به نمایندگان مجلس

فیلم| ازFATF تا انتخابات با کرونا در هشتگ‼️

0 نظر

ارسال نظر

capcha