عضو شورای شهر تهران تاکید کرد؛

بازبینی «جرثقیل های برجی» پایتخت

بازبینی «جرثقیل های برجی» پایتخت

به گزارش سراج24،ابوالفضل قناعتی با بیان اینکه پیش از اتفاقی که در مکه رخ دهد، مدیریت شهری به فکر بررسی ایمنی سیستم‌های «تاور کرین» بود، گفت: پس از طوفان دو سال گذشته، به دلیل آنکه چند تاور کرین سقوط کرده و حتی دو افغانی جان خود را به دلیل له شدن اتاقک تاور از دست داده بودند، این موضوع در دستور کار کمیسیون عمران شورا قرار گرفت و جلسه‌ای با حضور مدیران شهری، کمیسیون عمران، شهرسازی و سازمان نظام مهندسی تهران برگزار و این دغدغه منتقل گردید و قرار شد تمامی تاورهای سطح شهر تهران از لحاظ ایمنی، مورد بازنگری قرار بگیرد.

وی ادامه داد: پس از این بازبینی، دیگر حادثه‌ای در این خصوص نداشتیم به جز یک حادثه که در ساخت‌وسازهای میدان سپاه رخ داد که آن هم ، هیچ تلفات جانی بر جای نگذاشت.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با بیان اینکه برخی از تاورهایی که پیمانکاران مورد استفاده قرار می‌دهند، بسیار فرسوده است، پیشنهاد کرد: شهرداری در زمان آغاز پروژه‌ها، از سالم بودن تاورها، اطمینان پیدا کند و در چک ‌لیست ایمنی آتش‌نشانی برای ساختمان‌های بالای ۶ طبقه، این موضوع نیز لحاظ شود.

قناعتی هشدار داد: اگر استفاده از تاورهای فرسوده در پروژه‌های ساختمانی ادامه پیدا کند، در صورت بروز اتفاقاتی مانند طوفان، ممکن است تلفات جانی بیشتری نسبت به حادثه مکه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه طی سه چهار سال گذشته شاهد سقوط ۱۰ تا ۱۵ تاور در سطح شهر تهران بودیم، گفت: شهرداران مناطق در هنگام صدور پروانه این موضوع را نیز در نظر داشته باشند، زیرا این تاورها به دلیل بارندگی‌ها، پس از عمر مفید، ستون‌ها و اتاقکشان زنگ زده و ممکن است زمینه‌ساز حوادثی در شهر شوند.

منبع:مهر

اخبار مرتبط

سرکشی روزانه سازمان تبلیغات اسلامی به هیأت‌های تهران

برگزاری مراسم ایام محرم با رعایت پروتکل های بهداشتی

یکی از پیرغلامان اهل بیت درگذشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha