رئیس شورای شهر سنندج:

شهرداری سنندج یک متر فضای فرهنگی ندارد/منافع مردم خط قرمز شورا

شهرداری سنندج یک متر فضای فرهنگی ندارد/منافع مردم خط قرمز شورا

به گزارش سراج24، سید غریب سجادی شامگاه چهارشنبه در نشست هم اندیشی با حضور جمعی از اصحاب رسانه و خبرنگاران استان کردستان در سنندج اظهار داشت: شورای اسلامی شهر سنندج نهادی مردمی است و برخواسته از دل مردم است و در همین راستا تلاش می شود که شورا به جایگاه واقعی خود در بین مردم و مسئولان دست پیدا کند.

وی ادامه داد: در چهارچوب قوانین و مقررات کشور شورا جایگاهی ویژه دارد ولی متاسفانه بنا به دلایل مختلف به این جایگاه توجه نمی شود و به همین دلیل است که امروز مسائل حاشیه ای بخشی از توان شورا برای خدمت رسانی بهتر به مردم را گرفته است.

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج با بیان اینکه شوراباوری یکی از نیازهای مهم در جامعه کنونی است، افزود: در حوزه مسائل اجتماعی شورا دارای جایگاهی ویژه است ولی متاسفانه تاکنون از این ظرفیت به خوبی استفاده نشده است و دلیل اصلی آن هم به مسائل فرهنگی بازمی گردد.

وی با اشاره به اینکه امروز در کشورمان شورا فقط شورای شهرداری است، بیان کرد: شورا باید در تمامی حوزه های مدیریت شهری مشارکت و دخالت داشته باشد و به همین دلیل نیاز است که ضمن توجه به قوانین و مقررات خود اعضای شورا نیز برای اتقاء جایگاه و منزلت خود در جامعه تلاش و برنامه ریزی داشته باشند.

سجادی اعتماد مردمی را سرمایه اصلی اعضای شورای اسلامی شهر و روستا در کشور عنوان کرد و گفت: با توجه به عملکرد خود اعضای شورا طی 16 سال اخیر از یک سو و همچنین اجرایی نشدن کامل قوانین و مقررات حوزه شورا از سوی دیگر باعث شده است تا این اعتماد کاهش پیدا کند و ما باید برای جبران و بهبود آن برنامه ریزی بهتری داشته باشیم.

تعامل و ارتباط شورای شهر سنندج با رسانه ها افزایش می یابد

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هدف از برگزاری نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه گفت: من 10 روز قبل و در جریان برگزاری نشست هیئت رئیسه شورای شهر اعلام کرد که رویکرد شورای اسلامی شهر سنندج شفاف سازی در تمامی امور است و در همین راستا به عنوان اولین اقدام از ظرفیت و توان رسانه های جمعی در تمامی بخش ها و حوزه ها اتفاده می شود.

وی به جایگاه و اهمیت رسانه در جامعه امروز اشاره کرد و افزود: رسانه نماینده مردم و پل ارتباطی ین افکار عمومی و سیستم مدیریتی است و به همین دلیل به هر اندازه که رسانه قوی و توانمند ظاهر شود جامعه به سمت و وی تعالی سوق داده می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج گفت: تقویت ارتباط بین رسانه و شورای اسلامی شهر سنندج نه در قالب یک شعار بلکه به صورت عملی یکی از اهداف و برنامه های اصلی برای یک سال آینده است، چرا که تقویت این ارتباط می تواند علاوه بر شفاف سازی امور و برنامه های شورا در راستای ارتقاء جایگاه این نهاد مردمی در جامعه نیز موثر و مفید باشد.

وی ضمن تاکید بر حضور رسانه های جمعی در برنامه ها و نشست های مختلف شورای اسلامی شهر سنندج افزود: در دوره یک سال آینده از اصحاب رسانه دعوت می شود که بدون هیچ گونه دغدغه ای در تمامی برنامه های شورای اسلامی شهر سنندج حضور داشته باشند.

سجادی ضمن استقبال از ایجاد فضای انتقادی از سوی رسانه های جمعی در خصوص عملکرد شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج عنوان کرد: ما از این نقدها به شرط اینکه به سمت و سوی تخریب پیش نرود استقبال می کنیم و به همین دلیل لازم است که در این زمینه ارتباط و تعامل بهترین بین شورای شهر سنندج و خبرنگاران ایجاد شود.

تلاش برای خدمت بهتر به مردم تنها خواسته شورا از شهردار سنندج است

وی در ادامه سخنان خود به وضعیت ارتباط بین شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر این فضا انتقادی است یعنی بخشی از بدنه و اعضای شورای اسلامی شهر سنندج در راستای پیگیری مطالبات مردم نگاهی انتقادی به عملکرد شهرداری سنندج دارند و این مهم نه تنها در راستای منافع شخصی نیست که در راستای توجه به مطالبات مردمی است.

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج گفت: ما باید تلاش کنیم که ضمن افزایش نظارت ها بر عملکرد شهرداری سنندج و شخص شهردار زمینه را برا تقویت فضای خدمت رسانی به مردم فراهم کنیم و البته در کنار این مهم در خصوص برنامه های عمرانی و طرح های خدماتی شورای شهر سنندج حامی و همکار شهردار سنندج بوده است.

شورای شهر سنندج

وی گفت: سیاست ما در خصوص شهردار سنندج حرکت وی و این مجموعه در فضای قانونی است و تا زمانی که این مهم وجود داشته باشد از شهردار حمایت می شود و خدای نکرده اگر خلاف این وضعیت ثابت شود هیچ گونه مماشاتی نخواهد شد و برای دفاع از حقوق مردم با افراد متخلف برخورد می شود.

رسانه ها نقش مهمی در راستای برخورد با پرونده فساد مالی شهرداری سنندج داشتند

سجادی با اشاره به وضعیت پرونده اختلاس مالی شهرداری سنندج در سال گذشته، عنوان کرد: پیگیری این پرونده از سوی اعضای شورای اسلامی شهر سنندج در راستای همین مهم صورت گرفت و خوشبختانه در این مسیر از ظرفیت رسانه ها برای برورد بهتر با موضوع اختلاس به بهترین شکل ممکن استفاده شد.

وی ضمن اشاره به بعضی از مشکلات و گرفتاری های شهرداری سنندج عنوان کرد: متاسفانه در حال حاضر شهرداری سنندج حتی یک متر مربع فضای فرهنگی ندارد و به راستی من از اعلام این آمار تاسف می خورم ولی این مهم یک واقعیت برای مرکز استان کردستان است.

وی نبود فضای فرهنگی از سوی شهرداری در سنندج را یک درد قدیمی عنوان کرد و افزود: سال گذشته اعتبارات خوبی برای جبران این کمبود منظور شد که متاسفانه شهردار نتوانست از این اعتبارات به خوبی استفاده کند و هیچ اقدام قابل توجهی در این زمینه عملیاتی نشد.

بحران مالی در شهردار سنندج

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج اظهار داشت: در کنار این مهم امروز شهرداری سنندج در حوزه مسائل مالی با یک بحران شدید مواجه است و متاسفانه شماری از کارگران شرکتی سازمان های زیرمجموعه شهرداری حقوق و مزایای خود را نگرفته اند.

وی به کاهش 30 درصدی درآمد شهرداری سنندج در پنج ماهه اول سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته اشاره کرد و گفت: در کنار این مهم شهرداری سنندج در حوزه تحقق درآمد در مقایسه با بودجه پیش بینی شده نیز با کاهش 41 درصدی مواجه شده است و این مهم به راستی که مایه تاسف و نگرانی است.

سجادی در بخش دیگری از سخنان خود در این نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه در استان کردستان به برنامه های مهم خود در طول یک سال آینده اشاره کرد و افزود: تلاش می شود که ضمن حفظ فضای همدلی و همکاری بین اعضای شورای اسلامی در راستای خدمت بهتر به مردم اقدامات بهتری صورت گیرد.

وی افزود: توجه به مناظق حاشیه شهر سنندج و ایجاد کمیسیون تخصصی برای پیگیری این امور، تلاش برای توزیع عادلانه امکانات و خدمات در سطح شهر، احیا اتاق فکر با حضور افراد توانمند و صاحب نظر در حوزه های مختلف و تشکیل بانک فکر و ایده در شورای اسلامی شهر سنندج از جمله برنامه ها و اقدامات در دستور کار به شمار می رود.

وی با اشاره به لزوم بهره برداری از ظرفیت و توان سازمان های مردم نهاد در حوزه های مختلف در شهر سنندج عنوان کرد: در همین راستا تلاش می شود که در حوزه محیط زیست از این ظرفیت ها با شکل انسجام یافته تری بهره برداری شود.

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج یادآور شد: شورای اسلامی شهر سنندج تلاش در راستای دفاع از منافع عمومی مردم را خط قرمز خود اعلام می کند و در همین راستا نیز از هیچ کم کاری و خطای چشم پوشی نخواهد کرد و به همین دلیل انتظار می رود که اصحاب رسانه در هر فضا و مکانی احساس کردند که از این روند تخطی می شود با ورود خود از آن جلوگیری کنند.

در ادامه این نشست هم اندیشی بیش از 20 نفر از خبرنگاران رسانه های جمعی استان کردستان به بیان دیدگاه های خود در خصوص عملکرد شورای اسلامی شهر سنندج پرداختند و ضمن بیان انتقاداتی در خصوص اقدامات عملیاتی شده به بیان پیشنهادهای برای بهبهود وضعیت جاری پرداختند.
 

 

منبع:مهر

اخبار مرتبط

سومین کنگره ملی بنیاد خانواده «نمایشگاه مجازی عطر زندگی» را برگزار می‌کند

کارگروه مهدویت و رسانه در شورای معارف سیما تشکیل می‌شود

گاهی اوقات توافقنامه‌ها عملاً در حد یک کاغذ باقی می‌ماند

0 نظر

ارسال نظر

capcha