افتخاری:

صانعی هم گزینه سرمربیگری تیم ملی فوتسال بود/ مخالف شمس نبودم

صانعی هم گزینه سرمربیگری تیم ملی فوتسال بود/ مخالف شمس نبودم

به گزارش سراج24، سیدرضا افتخاری ، درباره انتخاب محمد ناظم الشریعه به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتسال ایران، اظهار کرد: قبل از هر چیز باید بگویم ما در انتخاب سرمربی تیم ملی یکسری محدودیت‌هایی داشتیم و همین مسئله باعث شد تا یکسری از گزینه‌هایمان را نادیده بگیریم مثل وحید شمسایی که به خاطر کار در تیم تاسیسات نتوانست به تیم ملی بیاید.

یکسری مربیان پشت خط ماندند
وی افزود: محدودیت‌ها باعث شد یکسری از مربیان طراز اول پشت خط بمانند چون با باشگاه‌ها قرارداد داشتند. بین افرادی که در هیچ باشگاهی فعالیت نداشتند، از جهت سوابق کاری و رفتاری و اخلاقی به ناظم الشریعه، هاشم زاده و علی صانعی رسیدیم.

نقش سوابق اخلاقی و رفتاری در انتخاب سرمربی تیم ملی
رئیس کمیته فوتسال خاطرنشان کرد: ناظم الشریعه پیش از شروع لیگ امسال، یکی از گزینه‌های اصلی سرمربیگری تیم مس سونگون بود ولی با این تیم و سایر باشگاه‌ها قرارداد نبست. او در تیم حفاری هم نتایج خوبی گرفته بود و فعالیت چشمگیری هم در تیم امید داشت. ما به خاطر سوابق اخلاقی، رفتاری و فنی این مربی او را به عنوان سرمربی انتخاب کردیم.

دو مربی تیم ملی از خسوس چیزهای زیادی یاد گرفتند
افتخاری ادامه داد: مربیانی که برای تیم ملی انتخاب شده‌اند، با همدیگر کاملا هماهنگ هستند. آنها در عمل هم ثابت کرده‌اند وقتی با جایی قرارداد می‌بندند به آن پایبند هستند. هاشم زاده و ناظم الشریعه از دستیاران «خسوس کاندلاس» هم بودند و خیلی چیزها از این مربی اسپانیایی یاد گرفتند. این موضوع هم برای ما مهم بود.

صانعی را در جایگاه واقعی‌اش قرار دادیم
رئیس کمیته فوتسال در پاسخ به سئوالی مبنی بر انتخاب علی صانعی به عنوان مدیرفنی تیم ملی، تاکید کرد: صانعی تجربه یک جام جهانی و یک جام ملتهای آسیا را در قالب مربی تیم ملی دارد. ما باید او را در جایگاه اصلی خود قرار می‌دادیم. مدیر فنی یک سطح بالاتر است و نظارت بر بقیه اعضای کادر فنی را برعهده دارد و از نظر فنی به مربیان کمک می‌کند.

مربیان تیم ملی برای فدراسیون حاشیه نمی‌سازند!
وی با تاکید بر اینکه از انتخاب این کادر فنی برای تیم ملی فوتسال رضایت دارد، گفت: ما نفرات مطمئن، بدون حاشیه‌ای را انتخاب کرده‌ایم که برای فدراسیون حاشیه ایجاد نمی‌کنند و به قراردادشان پایبند هستند. ما خوشحالیم که با این افراد همکاری می‌کنیم. این مربیان مورد وثوق خیلی‌ها هستند و از نظر علمی و تحصیلات هم در سطح خوبی هستند.

واکنش به انتقاد از تجربه کم سرمربی تیم ملی
رئیس کمیته فوتسال درباره انتقادهایی که به کم تجربه بودن کادر فنی تیم ملی می‌شود، گفت: به هر حال همه مربیان از یک جایی کارشان را باید شروع کنند. همانهایی که می‌گویند سرمربی تیم ملی تجربه ندارد، خودشان یک روزی از یک جایی شروع کرده‌اند! باید به مربیان فعلی فرصت داد تا خودشان را مطرح کنند. من احترام زیادی برای مربیان داخلی قائلم ولی وقتی یک نفر به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد همه باید بدون استثنا از او حمایت کنند چون تیم ملی برای همه است.

انتظار دارم شمس و صالح حمایت کنند
افتخاری تاکید کرد: من از افرادی مثل ناصر صالح و حسین شمس که پیر دِیر هستند می‌خواهم و انتظار دارم که از مربیان فعلی حمایت کنند.

به این کادر فنی خوشبینم
وی همچنین درباره اینکه گفته می‌شود وزن نیمکت تیم ملی پایین است، اظهار کرد: ممکن است الان وزن نیمکت تیم ملی پایین باشد ولی بعدا بالا می‌رود! این مربیان جوان و آینده دار هستند. همه آنها اخلاق خوبی دارند که در شان تیم ملی ایران است. این مربیان دنبال این نیستند که به هر قیمتی به جایی برسند. اینها کار خودشان را انجام می‌دهند و مشکلی نخواهند داشت. به این کادر فنی خوشبین و امیدوارم.

بالاتر از قهرمانی آسیا می‌خواهیم!
رئیس کمیته فوتسال در پاسخ به این سئوال که انتظارش از کادر جدید تیم ملی چیست؟، یادآور شد: ما بالاتر از قهرمانی آسیا می‌خواهیم! البته در بازی‌های تدارکاتی مقابل روسیه و ایتالیا نتیجه برایمان مهم نیست. سرمربی جدید تیم ملی باید ترکیب اصلی را در این مسابقات پیدا کند. ما بازیکنان خوبی در ایران داریم که هر کدامشان به تنهایی یک تیم هستند! قطعا بی حاشیه بودن مربیان تیم ملی هم تاثیر خودش را روی بازیکنان می‌گذارد.

این مربیان در جام جهانی هم هستند اگر ...
افتخاری درباره مدت زمان قرارداد مربیان تیم ملی، تصریح کرد: اگر نتایج تیم ملی خوب باشد و در آسیا قهرمان شویم، با همین مربیان به جام جهانی خواهیم رفت.

وقت محک زدن مربیان جوان رسیده بود
وی در پاسخ به این سئوال که چرا با حضور حسین شمس در تیم ملی مخالفت کرد؟ گفت: علت خاصی نداشت. شمس پیشکسوت فوتسال است ولی باید به مربیان جوان بها می‌دادیم. اگر قرار باشد تیم ملی همیشه به شمس داده شود که فرصتی برای جوان‌ها فراهم نمی‌شود! شاید وقتش رسیده بود که مربیان دیگر را محک بزنیم.

واکنش به عدم انتخاب حسین شمس
«آیا شما به خاطر ترس از مصاحبه‌های شمس از انتخاب او به عنوان نیمکت تیم ملی خودداری کردید؟» رئیس کمیته فوتسال در پاسخ به این سئوال، خاطرنشان کرد: اگر شمس سرمربی می‌شد، مصاحبه نکردنش راه داشت! من در انتخاب سرمربی تیم ملی به چیزی که خیلی فکر کردم این بود که به گزینه‌های جوان فرصت بدهیم. به کسانی که آرزویشان بود در تیم ملی کار کنند. حالا که شرایط فراهم شده است این مربیان باید خودشان را نشان بدهند.

مخالف شمس نبودم
افتخاری افزود: من مخالف شمس نبودم. حالا هم شاید از او در جاهای دیگر استفاده کنیم. در حال حاضر تیم ملی به آرامش نیاز دارد تا در جام ملتها موفق باشد.

صانعی گزینه سرمربیگری تیم ملی بود!
وی درباره اینکه روز دوشنبه در مصاحبه‌ای گفته بود ناظم الشریعه را به عنوان مربی تیم ملی در نظر دارد نه به عنوان سرمربی، گفت: تا روز گذشته چیزی قطعی نبود و من نمی‌توانستم بدون نظر نهایی فدراسیون، چیزی را اعلام کنم. ضمن اینکه علی صانعی هم گزینه سرمربیگری بود و من به او هم فکر می‌کردم ولی خودش تمایلی نشان نداد که سرمربی باشد چون در دوره گذشته با او رفتار خوبی نشد.

حساسیتی به کمیته فنی نداشتیم
افتخاری درباره مخالفت کمیته فنی و توسعه با این گزینه‌ها، تاکید کرد: ما حساسیتی نسبت به کمیته فنی نداشتیم و همانطور که دیدید، حتی یکی از گزینه‌هایمان را هم از کمیته فنی انتخاب کردیم (علی صانعی).  در کمیته فنی همه اعلام حمایت کردند و مقرر شد از تیم ملی حمایت شود.

در دعوت شمسایی دخالتی نمی‌کنیم
وی در خصوص احتمال دعوت وحید شمسایی به تیم ملی هم گفت: کادر فنی با من در اینباره صحبت کرد ولی من همه چیز را به عهده خودشان گذاشته‌ایم و دخالتی در این کار نداریم.

سخت‌ترین زمان وقتی بود که خسوس گفت نمی‌آیم
رئیس کمیته فوتسال در پاسخ به این سئوال که سخت‌‌ترین زمان انتخاب سرمربی جدید تیم ملی در دوره ۶ ماهه بلاتکلیفی نیمکت ایران برایش چه زمانی بوده است، تاکید کرد: زمانی که خسوس کاندلاس برای دومین بار اعلام کرد که به ایران نمی‌آید، سخت‌ترین زمان بود چون روی او حساب کرده بودیم. جواب خسوس برای ما سنگین بود ولی به هر حال از این ماجراها در زندگی زیاد دیده‌ایم و از پس آن برآمدیم.
 

 

منبع:مهر

اخبار مرتبط

فیلم| 12 میلیارد در 6 ماه

مدافع تیم ملی ایران پس از ۱۱ سال خداحافظی کرد

افشای پشت پرده درگیری بازیکن لیگ برتری با مربی تیم ملی

0 نظر

ارسال نظر

capcha