شغل‌های زنانه را بشناسید

 شغل‌های زنانه را بشناسید

به گزارش سراج24، حمید رضا خانپور ، هدف از حضور سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در این رویداد بزرگ سال 1394 را  تلاش در افزایش حضور موثر زنان در عرصه کارآفرینی ، توسعه فرهنگ کسب و کار و مهارت آموزی و آموزش فنی و حرفه ای ، ارائه توانمندی های زنان شاغل در بخش های مختلف آموزش فنی و حرفه ای (صنعت ، خدمات و کشاورزی) معرفی دستاوردهای زنان کارآفرین و زمینه اشتغال پایدار زنان در مهارت آموزی عنوان نمود.

وی یکی از شاخص‎های توسعه اجتماعی و اقتصادی را مشارکت بانوان و نحوه ایفای نقش آنان در ساختارهای اجتماعی و اقتصادی دانست و افزود: برگزاری گذرهای مهارتی در جوار نمایشگاه علاوه بر بروز توانمندی بانوان و معرفی افراد فعال و توانمند درعرصه های مختلف، بستر مناسب را در راستای ایجاد انگیزه، شناسایی و شکوفایی استعداد بانوان را فراهم نماید.

به گفته مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران از آنجایی که امروزه حضور زنان در اجتماع به لحاظ بهره مندی جامعه از توانمندی‌های آنان و برخورداری ایشان از امکانات جامعه در جهت رشد و تعالی فرد و اجتماع پسندیده است؛ لذا زمینه های تسهیل مشارکت زنان به عنوان نیمی از منابع انسانی در تسریع فرآیند توسعه و فضاسازی فرهنگی در عرصه جهانی و تحقق عدالت اجتماعی امری ضروری به نظر می رسد.

وی با تأکید بر جهت دهی و هدایت توانمندی بانوان، بیان داشت: خانم‌ های ایرانی دارای ایده ها و استعدادهای عالی در زمینه های مختلف هستند و تلاش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور دریافت پیشنهادات و ایده‌های سازنده، شناسایی مشکلات برنامه‌ریزی و برطرف نمودن دغدغه ها و مسائل بانوان توانمند این مجموعه است.

خانپور توسعه مهارت آموزی و اشتغال زایی و نهادینه کردن کار و تلاش در خانواده‌ها را از دستاوردهای این نمایشگاه دانست و افزود: طراحی و دوخت و فناوری مد ، صنایع غذایی ، صنایع دستی ، مراقبت و زیبایی ، فرش و گلیم ، فناوری اطلاعات ، طلا و جواهر و سنگ های قیمتی ، گیاهان دارویی و طب سنتی ، معماری ، طراحی و دکوراسیون داخلی ،صنعت چرم، آموزش ماساژ، طلا و جواهر مهره ای، رباتیک، دوربین های مداربسته و ... از رشته های مهارتی ارائه شده است.

به گزارش تسنیم، دومین نمایشگاه بین المللی زنان در توسعه پایدار با رویکرد کارآفرینی اشتغالزایی از دیروز با حضور وزیر صنعت ، معدن و تجارت و جمعی از مدیران ارشد کشور شروع به فعالیت  کرده و تا 27 شهریور ماه ادامه دارد و علاقمندان به بازدید و شرکت در گذرهای مهارتی رایگان می توانند از ساعت 15 لغایت 21 به سالن های 8 ، 9 ، 10، 11، 25 و 27 در محل نمایشگاه بین المللی مراجعه نمایند.

 

 

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

دغدغه‌مندان اقتصاد در گرگان گرد هم آمدند

اطلاع‌نگاشت متحرک | کجای کار اقتصاد می‌لنگد؟

مالیات بر عایدی سرمایه؛ تنها راه ساماندهی بازار مسکن

0 نظر

ارسال نظر

capcha