در جمع خبرنگاران مطرح شد

اظهار امیدواری جنتی برای ساخت قسمت دوم فیلم محمد(ص)

اظهار امیدواری جنتی برای ساخت قسمت دوم فیلم محمد(ص)

به گزارش سراج24،‌ علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد در حاشیه پانزدهمین جشنواره صنعت چاپ در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره جمع‌آوری قرآن‌های دارای اغلاط گفت:‌ گاهی به صورت نادر برخی قرآن‌ها چاپ می‌شوند که دارای مشکلاتی هستند، از این رو لازم است در چاپخانه قبل از اینکه این قرآن‌ها خارج شود، بررسی انجام شود،‌ به هر حال قرآن کتاب آسمانی ما است و با کتاب‌های دیگر تفاوت دارد.

وی ادامه داد:‌ این قرآن‌ها به محض مشاهده از بازار خارج می‌شوند، گاهی نیز قرآن هایی همراه با صحیفه سجادیه چاپ شده است، که ما این قرآن‌ها را نیز از بازار خارج کردیم، چرا که این شیوه اشتباهی است و نباید انجام شود. ما تلاش داریم در حوزه ترجمه نیز ترجمه‌هایی مناسب که مورد تایید سازمان دارالقرآن کریم است را منتشر کنیم.

جنتی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه بسیاری از چاپخانه‌های ما با کمبود مواد اولیه روبه‌رو هستند،وزارت ارشاد چه اقدامی در این زمینه می‌تواند انجام دهد، گفت: برخی چاپخانه‌ها با مشکل کمبود مواد اولیه و کاغذ رو به رو هستند، خوشبختانه اکنون کاغذ به وفور در بازار موجود است. تاکنون دو بار در دولت مطرح شده که تعرفه عوارض جدیدی بر واردات کاغذ وضع شود که وزارت ارشاد به جدیت با این طرح مخالفت کرد، دولت نیز مخالفت خود را اعلام کرد تا کاغذ با قیمت ارزان تری به دست مردم برسد.

وزیر ارشاد تصریح کرد: ظرف یکی و دو ماه آینده با گشایشی که به لحاظ وضعیت اقتصادی در کشور ایجاد خواهد شد، امیدواریم صنعت چاپ هم بتواند مواد اولیه مورد نیاز خود را راحت‌تر وارد کشور کند.

جنتی درباره لغو مجوز کنسرت شهرام ناظری در تبریز نیز گفت: من نیز پیش از حضور در تالار وحدت این خبر را دیدم، اما هنوز فرصت نکرده‌ام تحقیق کنم ببینم چرا این کنسرت لغو شده است.

وی پرسشی درباره دو شغله بودن علی مرادخانی، معاون هنری وزارت ارشاد را بی پاسخ گذاشت و اظهار داشت: به اینگونه پرسش ها پاسخ نمی‌دهم و جواب آن را از خود آقای مرادخانی جویا شوید.

وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص فروش فیلم محمد(ص) گفت: آخرین وضعیت فروش را نمی‌دانم،‌ اما تا یک هفته پیش 3 میلیارد تومان فروش داشته است، این فیلم در 140 سالن سینمایی نمایش داده می‌شود با توجه به اینکه دوبله عربی و زیرنویس انگلیسی هم دارد در خارج از کشور نیز نمایش داده می‌شود.امیدوارم از رقمی که برای تولید این فیلم سرمایه‌گذاری شده فروش بیشتری حاصل شود تا بخش دوم این فیلم هم که بازه زمانی مهمتری یعنی از زمان رسالت تا رحلت پیامبر(ص) را در بردارد، ساخته شود.

جنتی درباره اینکه آیا فیلم محمد (ص) نماینده ایران در اسکار خواهد بود، گفت: تاکنون تصمیمی در این زمینه گرفته نشده و ما نمایندگان اسکار را هنوز مشخص نکرده‌ایم.

وی با اشاره به فیلم «قصه‌ها» تصریح کرد: به نظر من فیلم قصه‌ها مشکلی ندارد. اگر سوال درباره این فیلم به صحن علنی مجلس بیاید، من نظراتم را خواهم گفت؛ به هر حال سینمای اجتماعی ما نمی‌تواند از مسائل اجتماعی برکنار باشد و آنچه که در اطرافش می‌گذرد را چشم پوشی کند. نویسندگان و نشریات ما نیز نمی‌توانند برکنار از مسائل اجتماعی باشند. این فیلم نیز یک فیلم اجتماعی است که بسیاری از مسائل جامعه را به تصویر کشیده و در مقابل راه‌حل‌هایی نیز ارائه کرده است به نظر من فیلم بسیار خوبی است و به همین دلیل نیز مجوز اکران آن صادر شد.

جنتی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه زمزمه‌هایی مبنی برحضور بازیگران خارجی در سینمای ایران به گوش می‌رسد، آیا این را تایید می‌کنید یا خیر گفت: ما با چند کشور قراردادهایی را منعقد کردیم تا فیلم‌های مشترک بسازیم طبیعی است که در ساخت فیلم مشترک بازیگران خارجی نیز حضور داشته باشند.

وزیر ارشاد با اشاره به جدایی بخش کودک و نوجوان جشنواره فیلم کودک و نوجوان گفت: جشنواره فیلم کودک و نوجوان امسال 28 ساله شده است، در برخی سال‌ها در اصفهان و در برخی سال‌ها در همدان برگزار شده، کارشناسان در این دوره به این نتیجه رسیدند که بخش کودک را از بخش نوجوان به صورت آزمایشی جدا کنند، بخش کودک قرار است در شهر اصفهان و بخش نوجوان در شهر همدان برگزار شود، این موضوع آزمایشی است و پس از برگزاری و ارزیابی این دوره در صورت موفقیت ادامه خواهد داشت.

 

 

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

کلیپ نوشت| رده بندی نامناسب فیلم‌های جشنواره فجر

اینجا آبادان است و آبادان می‌ماند

بسته فیلم ویژه جشنواره عمار برای دهه پیروزی

0 نظر

ارسال نظر

capcha