نیویورک تایمز با اشاره به استفاده مسکو از حریم هوایی عراق:

تلاش‌ آمریکا برای توقف ارسال تجهیزات از روسیه به سوریه ناکام ماند

تلاش‌ آمریکا برای توقف ارسال تجهیزات از روسیه به سوریه ناکام ماند

به گزارش سراج24، روزنامه آمریکایی در گزارشی نوشت که تلاشهای واشنگتن برای متوقف کردن ارسال تجهیزات و سلاح از سوی روسیه به سوریه ناکام ماند.

در ادامه جنجالهای مقامات و رسانه‌های آمریکایی درباره کمکهای نظامی روسیه به سوریه، یک روزنامه پرتیراژ در ایالات متحده از ناکامی واشنگتن برای متوقف کردن ارسال کمکهای مسکو به دمشق خبر داده است.

نیویورک تایمز نوشت: «مقامات آمریکایی می‌گویند تلاشهای واشنگتن برای متوقف کردن ارسال تجهیزات(روسیه به سوریه) ناکام ماند. حداقل 15 هواپیمای ترابری غول پیکر کندر روسیه طی هفته گذشته با استفاده از حریم هوایی ایران و عراق تجهیزات و پرسنلی را به پایگاه روسیه در سوریه منتقل کردند».

این روزنامه با اشاره به فشارهای آمریکا به کشورها برای ممانعت از عبور هواپیماهای روسیه افزود: «به درخواست آمریکا بلغارستان هفته گذشته حریم هوایی خود را به روی پروازهای روسیه بست اما با وجود آنکه دیپلمات‌های آمریکایی نگرانیهای خود را با دولت عراق درباره پروازهای هواپیماهای روسیه مطرح کردند، عراق این کار را نکرد».

از نظر این روزنامه علت اقدام دولت حیدر العبادی در مسدود نکردن حریم هوایی عراق به روی هواپیماهای روس «تلاش نخست‌وزیر العبادی برای داشتن روابط خوب با ایران و روسیه» بوده است.

 

 

منبع:فارس

اخبار مرتبط

بشار اسد: ما با نیروهای ترکیه، عربستان و آمریکا می‌جنگیم

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

انتقال 5 هزار تروریست از جنوب به شمال سوریه

0 نظر

ارسال نظر

capcha