آخرین جزئیات از حادثه مسجدالحرام؛

تائید فوت پنج ایرانی در حادثه مکه/ بی‌خبری از هفت زائر+اسامی و عکس زائران فوت شده

تائید فوت پنج ایرانی در حادثه مکه/ بی‌خبری از هفت زائر+اسامی و عکس زائران فوت شده
 
به گزارش سراج24، درباره آخرین آمار از وضعیت آسیب دیدگان حادثه سقوط جرثقیل در مسجد الحرام گفت: تا دیروز یک فوتی ایرانی داشتیم اما با توجه به اینکه از میان ۴۳ هزار زائر ایرانی که در مکه حضور داشتند، اعلام کردند که ۱۱ نفر آنها مفقود شده و به هتل برنگشته اند، از تمامی بیمارستانهای عربستان بازدید کردیم و در نهایت مشخص شد که ۴ زائر ایرانی دیگر فوت شده اند و آمار فوتی های ما به ۵ نفر رسیده است.

به گفته وی: از میان فوت شدگان ۲ نفر اهل سنت بودند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۷ نفر از زائران ایرانی مفقود هستند، گفت: هنوز این افراد به هتل ها باز نگشته اند و نتوانستیم آنها را پیدا کنیم، اما با خانواده هایشان تماس گرفتیم تا نگران نباشند.

رئیس سازمان حج و زیارت از پیگیری حقوقی حادثه عربستان خبرداد و گفت: در حال حاضر پرونده این حادثه در حال تکمیل شدن است و کنسولگری ایران و سفیر ما در ریاض پیگیری های حقوقی لازم را در این خصوص انجام خواهند داد.

اوحدی تاکید کرد: علاوه بر زائرانی که در اثر حادثه فوت کرده اند، ۳ زائر مرد نیز از ابتدای اعزام تاکنون در عربستان فوت کرده اند.

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، وضعیت ۱۰ زائر ایرانی حادثه مسجد الحرام را که از زمان حادثه در بیمارستان بستری هستند، تشریح کرد.

ایرج حریرچی اظهارداشت: ۴ نفر از زائران ایرانی حادثه دیده در بیمارستان های هلال احمر در مکه بستری هستند که بزودی ترخیص می شوند.

به گفته وی، ۶ نفر از زائران نیز برای انجام عمل جراحی در بیمارستان های عربستان سعودی بستری هستند که طی چند روز آینده مرخص می شوند.

حریرچی تاکید کرد: وزارت بهداشت مسئول اعلام وضعیت مجروحان حادثه و سازمان حج و زیارت مسئول اعلام تعداد کشته هاست.

جمعه گذشته بر اثر وقوع طوفان در مکه مکرمه و سقوط جرثقیل در مسجدالحرام، ۵ زائر ایرانی کشته و تعدادی مجروح شدند. از ۷ زائر ایرانی نیز هنوز خبری در دست نیست. از ۳۲ مجروح ایرانی شناخته شده ۲۲ نفر مداوا شده و ۱۰ نفر در بیمارستان های هلال احمر و عربستان سعودی بستری هستند.

این حادثه طبق اعلام عربستان بیش از ۱۰۰ کشته و حدود ۲۴۰ زخمی داشته است.


شناسایی اجساد 4 زائر ایرانی در مکه + اسامی و عکس

، اسامی چهار جسد ایرانی حادثه سقوط جرثقیل در مسجد الحرام از سوی سازمان حج اعلام شد.

سید محمد هاشم زهی از سیستان و بلوچستان کاروان 23114

علیرضا عامری از سمنان کاروان شماره 22124

ولی اسماعیلی خراسان جنوبی کاروان شماره 39009

محمد مجلسی از تهران کاروان شماره 17743
 
سیف الله اسدی که قبلا اعلام شده بود.
 

 

 

 
 
 
منبع:مشرق

 

اخبار مرتبط

نام ویروس کرونا بزرگتر از اثراتش معرفی شده است

غرب برای انقلاب جنسی در ایران دست و پا می‌زند

انتقال پیام دوستی مردم هند در قالب فعالیت جهادی +عکس

0 نظر

ارسال نظر

capcha