خبرگزاری فرانسه خبر داد

روسیه مانور نظامی در نزدیکی سواحل سوریه برگزار می‌کند

روسیه مانور نظامی در نزدیکی سواحل سوریه برگزار می‌کند

به گزارش سراج24،به نقل از خبرگزاری فرانسه، روسیه به قبرس اعلام کرده است که هفته آینده مانوری نظامی در مقابل سواحل سوریه انجام خواهد داد.

به نوشته دبکا فایل، یک منبع نزدیک به نیروی دریایی روسیه گفته است که مسکو تصمیم گرفته که یک اسکادران متشکل از 5 کشتی (جنگی) روسی مجهز با موشک‌های هدایت‌شونده در آب‌های سوریه رزمایش‌هایی را اجرا کنند.

این منبع گفت که «آن‌ها برای پاسخ دادن به حملات هوایی و دفاع از ساحل تمرین خواهند کرد، که به معنای شلیک توپخانه و آزمایش سیستم‌های دفاع هوایی کوتاه‌برد» است، این منبع افزود که انجام این تمرین نظامی مورد موافقت دولت سوریه قرار گرفته است.

مقامات آمریکا پیش از این بارها روسیه را به حمایت از بشار اسد رئیس جمهور قانونی سوریه متهم کرده بودند و مقامات روسی نیز این اقدام خود را در جهت مبارزه با تروریسم بر شمرده بودند.

هفته گذشته، جان کری وزیر خارجه آمریکا در تماسی تلفنی با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه از برخی گزارش‌ها درباره حضور گسترده نظامی مستقیم روسیه در سوریه ابراز نگرانی کرده بود.

وزیر خارجه روسیه در پاسخ گفته بود که کشورش برای سوریه از طریق هوایی تجهیزات نظامی و کمک بشردوستانه ارسال کرده است.

لاوروف همچنین در تماس خود با جان کری خطاب به وی تأکید کرده بود که مسکو هرگز کمک تسلیحاتی خود به سوریه با هدف کمک به این کشور در راه مبارزه با تروریسم را مخفی نکرده است.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

روسیه در حال ساخت زیردریایی بدون سرنشین است

بشار اسد: ما با نیروهای ترکیه، عربستان و آمریکا می‌جنگیم

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

0 نظر

ارسال نظر

capcha