امروز برخی می‌گویند استکبارستیزی تمام شده است

آیت‌الله علم‌الهدی: برخی با بزک آمریکا می‌خواهند از شیطان بزرگ، فرشته نجات بسازند

آیت‌الله علم‌الهدی: برخی با بزک آمریکا می‌خواهند از شیطان بزرگ، فرشته نجات بسازند
به گزارش سراج24، آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه نخست نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: سخن در خطبه اول درباره انسان الگویی قرآن براساس تفسیر سوره مبارکه انسان بود و مطلب به این آیه رسید که خداوند متعال می‌فرماید« برای کفار زنجیرها و آتش آماده کرده‌ایم». کلام در این سوره انسان الگوی قرآن و انسان ممتاز است و به چه مناسبت در این آیه سخن از کفار و سرنوشت آنها شده است؟
وی گفت: تناسب این آیه با آیه قبل چیست؟ تبیین سرنوشت کفار مشخص کننده این حقیقت است که عناصری که در نمادسازی زندگی نقطه مقابل انسان الگویی قرآن قرار می‌گیرند و متضاد ابرار هستند اینها کافران هستند.
آیت الله علم الهدی تصریح کرد: محور سخن در آیه در سه نکته است: نقطه اول شناخت کفار و سپس آماده سازی خداوند برای انسانهای غیرالگویی و نقطه سوم تبیین معنای واقعی اغلال و صعیر در ارتباط با کفار.
امام جمعه مشهد مقدس با اشاره به تبیین معنای کافر و کافران تاکید کرد: انسان متضاد با نماد الگویی قرآن، انسان کافر است؛ اگر قرآن انسان ممتازی را معرفی کند که آن انسان ممتاز علی(ع) است، انسانی که در مقابله با این انسان ممتاز در همه مولفه‌ها قرار می‌گیرد انسان کافر است.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه کفار بسیاری از شاخصه‌های انسان الگویی قرآن را در زندگی خود از میان برده‌اند گفت: راغب اصفهانی در معنای کافر می‌گوید:« کفر در لغت به معنای پوشیدن است؛ پوشاندن چیزی را کفر می‌گویند و در میان عرب، شب را کافر می‌گویند زیرا سیاهی شب، اشخاص و حقایق را می‌پوشاند.»
آیت الله علم الهدی تصریح کرد: راغب ادامه می‌دهد "کافر به کسی می‌گویند که نبوت پیغمبر، وحدانیت خدا و قرآن و شریعت و یا هر سه را انکار کند، در عین حال آدمی که به شریعت اسلام با قلم و قدم و بیان اخلال وارد کرده باشد و عملی انجام دهد که به اسلام ضربه بخورد و یا اینکه سبب شود برخی واقعیات اسلام پوشیده و بردیگران روشن نشود این انسان نیز کافر است".
وی تصریح کرد: خداوند در قرآن یک انسان الگویی را معرفی می‌کند که وجود اقدس امیرالمومنین(ع) است، انسانی که این شخصیت سازنده انسان الگویی را تخریب کند کافر است.
امام جمعه مشهد مقدس با اشاره به اینکه ذات مقدس پروردگار در قرآن از هر حرکتی برای هدایت بشر استفاده می‌کند خاطرنشان کرد: اگر آدمی شاخصه‌های انسان الگویی را از میان برد و در برابر این شخصیت الگویی قرآن قیام کرد و برخورد کرد این فرد کافر است.
آیت الله علم الهدی در خطبه دوم نماز جمعه مشهد مقدس افزود: هفته گذشته، ایام متبرکه زیارتی مخصوص امام هشتم(ع) در روز بیست و سوم و دحوالارض بود و سفره ویژه‌ای از رافت فوق العاده آن امام گسترده شد و همه متنعم به نعمت عنایت خاصه امام بودیم.
وی تصریح کرد: نکته قابل تامل این است که بعد از زیارت سیدالشهدا(ع)، زیارت هیچ امامی به اندازه زیارت امام رضا(ع) مورد تاکید نیست؛ وجود مقدس پیامبر و امیرالمومنین(ع) به زیارت امام هشتم(ع) تاکید و پیش بینی کردند.
آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه زیارت امام رضا(ع) از سوی خود این حضرت نیز تاکید شده است بیان کرد: علت این همه تاکید چیست؟ غربت و دور بودن مزار در میان سایر ائمه نیز وجود دارد، سفارشات ائمه براساس یکسری مبانی است که در سرنوشت آینده اسلام و مسلمین مبتنی است.
وی خاطرنشان کرد: پیغمبر اکرم و ائمه معصومین پیش بینی می‌کردند آینده اسلام و امت اسلام به آنجا منتهی می‌شود که اسلام دیگر در مدینه متمرکز نیست و از مدینه خارج می‌شود و مدینه پایگاه نشر قرآن به صورت پایگاه دشمنان اسلام در می‌اید و این را امروز نیز شاهد هستیم که امروز مرکز حکمرانی وهابی ملعون شده است.
آیت الله علم الهدی گفت: آن روز ائمه پیش بینی کردند نقطه‌ای که کانون نشر اسلام می‌شود و تبدیل به قبه الاسلام می‌شود سرزمین خراسان در کشور ایران است؛ لذا آن روز تاکید داشتند که مسلمانان به این پایگاه اسلام توجه کنند تا اینجا محل تمرکز مسلمانان شود، استکبار دستش به این نقطه با فداکاری مردم نمی‌رسد.
وی تصریح کرد: ما سرباز این جریان پیغمبر هستیم، ما فدایی و قربانی این اصل رسول الله هستیم که اینجا را قبه الاسلام حفظ کنیم و از دستبرد استکبار حفظ کنیم و آدمی که خواب حضور آمریکا را می‌بینند یک خیال خام است. این مذاکرات هسته‌ای که شروع شد برخی با قلم مسموم و برخی با فعالیت رسانه‌ای در فضای مجازی این سه نکته را در میان مردم پخش کردند: یکی اینکه استکبارستیزی تمام شد، نکته دوم اینکه باید با نظام بین المللی آمریکایی کنار بیائیم و نکته سوم اینکه آمریکا را بزک کردند و از آمریکای شیطان بزرگ یک فرشته نجات بسازند.
عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: مسئله اعتدال که شعار دولت یازدهم بود با مسئله نرمالیزاسیون تفاوت دارد، اعتدال یعنی نه در یک حد افراط سیاستگذاری کنیم و نه در یک حد تفریط اصول و آرمان‌ها را زیر سوال ببریم و باید یک روش عقلانی انتخاب کنیم اما نرمالیزاسیون می‌گوید مسائل را ذره ذره عادی کنیم و طرفداری از استکبار را با بزک قوی به مردم نشان دهیم و نفرت از استکبار را کاهش دهیم و کم کم حتی سفارت آمریکا باز شود.
آیت الله علم الهدی گفت: این ترافیک اروپایی که در هفته قبل داشتیم خطرناک است و انسان را دچار اضطراب می‌کند، ما دو قرن از این اروپایی‌ها جز دزدی و آدم کشی و جنایت چیزی ندیدیم و لذا مقام معظم رهبری مذاکره با آمریکا را در موضوعات دیگر ممنوع اعلام کردند.
وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری خطاب به صهیونیست‌ها فرمودند شما در 25 سال آینده اصلا وجود ندارید که تصمیم گیری کنید. اینکه برخی نیروهای انقلابی را با اتیکت افراطی بخواهیم کنار بزنیم یک چنین چیزی امکانپذیر نیست. روحیه انقلابی است که این انقلاب و نظام را حفظ می‌کند.
 
 
منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

تحریف تاریخ برای توجیه مذاکره با آمریکاست

گلایه آیت الله علم الهدی از عدم ورود قشر دانشگاهی به عرصه عملیاتی سیاسی و انقلابی

امام خمینی (ره) به واژه «شیطان بزرگ» برای آمریکا اعتقادی عمیق داشتند

0 نظر

ارسال نظر

capcha