برگزاری روز ملی سینما در رادیو تهران

برگزاری روز ملی سینما در رادیو تهران
به گزارش سراج24، نوشین رهگذر تهیه کننده برنامه «سایه روشن» گفت: این هفته به مناسبت روز سینما مهمانانی از این حوزه در برنامه حضور خواهند داشت. مجتبی راعی، کارگردان سینما و سیدرضا اورنگ منتقد سینما از مهمانان «سایه روشن» هستند.
مجتبی راعی در سال 1336 در اصفهان به دنیا آمد و تحصیلات مقدماتی را آنجا گذراند. او سپس وارد دانشکده سینما تئاتر دانشگاه هنر شد و در رشته کارگردانی سینما فارغ‌التحصیل شد. راعی هم‌اکنون ساکن تهران است و به فیلمنامه‌نویسی، کارگردانی و تدریس سینما مشغول است. از جمله آثار وی می توان به فیلم «ترنج»، «عصر روز دهم»، «صنوبر» و «جنگجوی پیروز» و... اشاره کرد.
علاوه بر این «سید رضا اورنگ» روزنامه نگار، نویسنده و منتقد سینما از دیگر مهمانان رادیو تهران است.
به گفته رهگذر این برنامه به موضوع های فرهنگی و چالشی های فرهنگی اختصاص یافته است، در سایه روشن نکات مثبت و منفی برنامه ها یا موضوع های فرهنگی بررسی می شود.
وی افزود: ما در گام نخست به معرفی و تبیین ابعاد و کارکردهای مهندسی فرهنگی می پردازیم و سپس درباره کژ کارکردهای مهندسی فرهنگی تحلیل انتقادی خواهیم داشت. از ویژگی های مهم این برنامه حضور دست اندرکاران فرهنگی و شفاف سازی ذهنیت مخاطبان است.
پژمان کریمی کارشناس مجری، حمیرا نجفی دستیار تهیه‌کننده و ستاره حمیدی صدابردار شنوندگان را شنبه ها از ساعت 13:30 دقیقه همراهی می‌کنند.
برنامه «سایه روشن» شنبه‌ها در قالب میزگرد فرهنگی از رادیو تهران روی آنتن می رود.
 
 
منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

بودجه جشنواره مقاومت از یک فیلم سینمایی معمولی کمتر است

اما و اگرهایی درباره برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب

فیلمی که رهبر انقلاب از آن تقدیر کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha