حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد در یادواره شهدای بهاباد:

هویت امروز کشور مدیون رشادت‌های امام، شهدا و رهبری است

هویت امروز کشور مدیون رشادت‌های امام، شهدا و رهبری است
به گزارش سراج24، در این مراسم حجت الاسلام مهدوی نژاد رئیس هیات انصار ولایت دارالعباده استان یزد در سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا ء امنیت امروز ایران اسلامی را مرهون و مدیون خون شهدا خواند و اظهار داشت: ایران تنها کشوری است که علم و بیرق سیدالشهدا(ع) آزادانه و تمام و کمال در آن برپاست و این افتخار بزرگ به سبب امنیتی است که از خون شهدا در سایه حرکت در مسیر دین با رهبری ولی فقیه بدست آمده است.

مهدوی‌نژاد عزت، عظمت و سربلندی امروز ایران اسلامی را به برکت خون شهدا و فرامین امام (ره) دانست و گفت: از خودگذشتگی رزمندگان اسلام، قدرت ایمان، اراده و ایثارگری جوانان نظام اسلامی، قدرت پوشالی دشمنان این مرز و بوم را به دنیا ثابت کرد.

وی افزود: شهداء خوب زندگی کردند و جان دادند امروز اگر مجلس برای اینها میگیریم برای آن است که زندگی خوب داشتند.

این روحانی با اشاره به اینکه شهدا برای بشریت الگو محسوب می‌شوند، گفت: برای این است که آنها زندگی حقیقی و واقعی را به انسان‌ها یاد دادند.

حجت الاسلام مهدوی نژاد افزود: شهدا با رشادت‌هایشان در 8 سال دفاع مقدس به مردم کشور ما هویت دادند، آنها با ایثارشان ارزش‌های اسلامی را در انقلاب جاری و تاریخ ایران را زنده کردند.

وی با بیان اینکه شهدا برای نجات بشریت از ظلم و جهل و فساد، فداکاری و ایثار کردند، یادآور شد: هدف شهدا یک هدف مقدس و الهی بوده است.

وی با تاکید بر ضرورت حفظ روحیه صبر، استقامت و ایستادگی به عنوان یکی دیگر از وظایف آحاد مردم در مقابل شهدا بیان داشت: ترویج فرهنگ جهاد و شهادت نیز از دیگر وظایف ما در مقابل شهدا است.

حجت الاسلام مهدوی نژاد گفت: برگزاری یادواره های شهدا باعث تعظیم و تکریم خانواده های معظم شهدا، نشر و گسترش آثار به جا مانده از شهدا، انتقال فرهنگ شهادت به نسل های آینده و معرفی الگوهای ایثار و پایداری به عنوان نمونه های عملی برای جامعه خواهد شد.

وی با بیان اینکه هرچه در زمینه شهدا کار کنیم باز هم کم است، افزود: نباید اجازه دهیم یاد و نام شهدا و اهداف و آرمان‌های امام راحل در جامعه فراموش شود چراکه هویت امروز کشور مدیون رشادت های امام و شهدا و رهبری است.

مهدوی نژاد با اشاره به اینکه دشمنان تلاش دارند که با اقدامات ضد فرهنگی جوانان را گمراه کنند، تاکید کرد: باید در مقابل توطئه‌های دشمنان هوشیار باشیم.

گفتنی است بخش مرکز ی شهرستان بهاباد 40 شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

 

منبع:حلقه وصل

 

اخبار مرتبط

از طرح «مادران آسمانی» چه می‌دانید؟

شهیدچمران خود را خاک پای امام علی (ع) می‌دانست

خیزش تمدنی اسلام «معراج» آغاز به کار کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha