آصفی:

حقوق بشر آمریکایی به یک شوخی شباهت دارد

حقوق بشر آمریکایی به یک شوخی شباهت دارد

به گزارش سراج24،حمیدرضا آصفی سخنگوی وزارت امور خارجه دولت اصلاحات با اشاره به پیام تسلیت اوباما رئیس جمهور آمریکا در خصوص  کشته شدن 45 سرباز اماراتی در یمن گفت:  آمریکا و همپیمانانش قطعنامه‌های متعددی علیه مردم بی‌دفاع یمن صادر و مستقیم و غیر مستقیم یمن را دچار یک جنگ طولانی‌مدت کردند و زیرساخت‌های این کشور را از بین می‌برند و به هرحال یمن در آینده نه چندان دور متاسفانه تبدیل به یک کشور سوخته می‌شود.

وی با بیان اینکه آمریکا در شورای امنیت هر اقدامی را برای تحت فشار دادن دولت یمن انجام می‌دهد، ‌تصریح کرد: حمله به کشورهای دیگر جزو رفتار غیراخلاقی آمریکا و کشورهای همپیمانانش است و کشورهای منطقه را درگیر می‌کنند و خودشان در دور دست قرار می‌گیرند که در همین راستا آمریکا، شرکایش را به یمن گسیل کرده و طبیعی است که در این مواقع با آنها همدردی کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه دولت اصلاحات با بیان اینکه این روزها شاهد سیل پناهجویان سوری به اروپا هستیم،‌افزود: امروز گروه‌های تروریستی همچون داعش دست به کشتار دست‌جمعی می‌زند و مردم را به خاک و خون کشیدند. مردم سوریه اگر بمانند یا کشته می‌شود و یا به بدترین روش حیوانی مورد تعرض قرار می‌گیرند ولی هیچ همدردی با آنها نمی‌شود.

وی ادامه داد: متاسفانه دولتمردان آمریکایی با این موضوع به صورت ریشه‌ای برخورد نمی‌کنند و برای این همه  انسان مظلومی که در سوریه و یمن کشته می‌شوند پیامی نمی‌دهند.

آصفی با بیان اینکه آمریکایی‌ها ائتلافی را برای از بین‌بردن داعش به صورت سوری راه انداختند ولی هدفشان سرنگون کردن دولت سوریه است، ‌تاکید کرد: امروز شاهد روش‌های غیر اخلاقی آمریکا در کل منطقه از جمله یمن و سوریه هستیم  البته این رفتار با رفتار قبلی آمریکا تفاوتی ندارد.

وی در ادامه یادآور شد: آمریکا و دوستانش بدانند تروریست دست‌پرورده خودشان که امروز به بلای جهانی تبدیل شده دیر یا زود دامن خود آنها را می‌گیرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه دولت اصلاحات حقوق بشر را از منظر آمریکایی‌ها یک ابزار دانست و گفت: حقوق‌بشر آمریکایی بیشتر به یک شوخی شباهت دارد. اگر حقوق بشر را بخواهیم تعریف کنیم اولین حق بشر حق زندگی کردن است.

وی تصریح کرد: دولتمردان آمریکا برای مردم سوریه و یمن حق حیات و زندگی قائل نیست و امنیت مردم این کشورها را به رسمیت نمی‌شناسد.

آصفی در پایان خاطرنشان کرد: آمریکا فقط با شعارهای خود به دنبال فریب افکار عمومی جهان است و متاسفانه امروز چون تبلیغات، رسانه و بلندگوها در اختیارشان است در بسیار از مواقع در فریب افکار عمومی موفق می‌شوند.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

قمارباز زیر میز بازی می‌زند؟/ آمریکا در آستانه یک بحران بزرگ‌تر است

وضعیت شیخ زکزاکی وخیم است

شاهد نقض آشکار حقوق بشر در یمن هستیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha