بهروز بقایی :

در سینمای ما پول حرف اول را می‌زند

در سینمای ما پول حرف اول را می‌زند

به گزارش سراج24،بهروز بقایی در ارتباط با فعالیت‌های اخیرش گفت: در حال حاضر کاری ندارم و فقط در برنامه «خندوانه» به کارگردانی رامبد جوان گزارش‌هایی را از شهرستان‌ها تهیه می‌کنم که قرار است در روزهای آتی به همدان یا کرمانشاه بروم.

وی در ادامه در ارتباط با کم‌کاری‌اش در سینما طی سال‌های اخیر گفت: معمولا پیشنهاد باید از طرف تهیه‌کننده و یا کارگردان صورت بگیرد. من نمی‌خواهم به مردم دروغ بگویم که پیشنهادات زیادی دارم و خودم آنها را نپذیرفتم. واقعیت این است که در طی این مدت هیچ فیلمنامه‌ای پیشنهاد نشده است و تهیه‌کنندگان درخواستی مبنی بر همکاری در آثار آنها نداشتم.

بقایی در ادامه با اشاره به حضور پررنگ برخی افراد محدود در آثار سینمایی متعدد گفت: همانطور که می‌بینید افراد دیگری در فیلم‌ها حضور دارند و جای خیلی‌ها را پر کرده‌اند. به نظرم دیگر نیازی به خدمات بنده در سینما نیست و دوستان هم چنین نیازی را احساس نمی‌کنند.

*در سینمای ما پول حرف اول را می‌زند

این بازیگر سینما و تلویزیون همچنین گفت: به هر حال این واقعیت است که در سینمای ما پول حرف اول را می‌زند. این پول است که می‌تواند در سینما گردش مالی برای کارکنانش به وجود بیاورد آنها هم حق دارند به این بخش دقت کنند اما باید بسیاری از بازیگرانی را که مردم با آنها خاطره دارند در نظر بگیرند. در حال حاضر سینما به یک بیزینس تبدیل شده است که نمی‌توان گفت غلط است اما اینکه فقط به آن به چشم یک بیزینس نگاه شود می‌تواند مسیر محتوایی آثار را تغییر بدهد.

*شاید سینما نه ولی من به او نیاز دارم

بهروز بقایی در ادامه گفت: نمی‌خواهم ادعا کنم که احساس بی‌نیازی سینما نسبت به من از جانب من نیز وجود دارد. این واقعیت است که من به سینما نیاز دارم حتی اگر او مرا نخواهد. اما چه می‌شود کرد شرایط فعلی اجتناب‌ناپذیر است و نمی‌توان کاری کرد. علاقه من به سینما تنها به خاطر مردم است و احساسی که از طرف آنها دریافت می‌کنیم. به نظرم حیف است که این فرصت برای من فراهم نمی‌شود تا یکبار دیگر بر پرده سینما پذیرای مردم و مخاطبینم باشم.

*دلم برای سینما تنگ شده

او با اشاره به اینکه دلم برای سینما، احساس شاعرانه‌اش و مخاطبین آن تنگ شده است، گفت: با صراحت باید بگویم دلم برای سینما تنگ شده است. آنقدر که حاضرم در یک پرده کوچک در یک فیلم میزبان مردم باشم. دورانی که این شرایط برای من فراهم بود لحظات لذت‌بخشی را تجربه کردم که برایم قابل احترام است. بقایی گفت: اطمینان دارم که دهه 60 همچنان درخشا‌ن‌ترین دهه سینمای ایران است و امیدوارم با کیفیتی بهتر امروز هم این شرایط برای سینمای‌مان تکرار شود.

*دلیل فیلم ندیدنم قهر با سینما نیست

بازیگر فیلم سینمایی «سیب و سلما» در پاسخ به این پرسش که آیا همچنان آثار سینمایی را دنبال می‌کنید گفت: متأسفانه مدتی است که هیچ فیلم سینمایی را نمی‌بینم این به این معنی نیست که فکر کنید دلگیرم و یا قهر کردم اما واقعاً آثار دلنشین و مخاطب‌پسندی را نمی‌بینم. همواره در خانه‌مان اثری از فیلم‌های سینمایی بود اما در شرایط کنونی این موارد هم در خانه من کمرنگ شده است. آخرین فیلمی که دیدم فیلم سینمایی «ملکه» به کارگردانی به محمدعلی باشه‌آهنگر است.

*بسیاری از فیلم‌نامه‌ها تقلیدی است

وی با انتقاد از فیلمنامه‌های ضعیف اظهار داشت: نمی‌خواهم به اهالی سینما توهین کنم اما با صراحت عنوان می‌کنم که بسیاری از فیلمنامه‌های ما کپی نازلی از فیلمنامه‌های هندی یا اروپایی است؛ تا جایی که تنها شاهد تغییر شخصیت‌ها هستیم. در زمینه تقلید هم موفق نیستیم.

*باید تکانی به خودمان بدهیم/ گنجینه ای به نام ادبیات داریم/ شیرین و فرهاد را خودمان گم کردیم

این بازیگر پیشکسوت تئاتر در پایان خاطرنشان کرد: متأسفانه مدتی است که تولیدی نداریم که بتوانیم آن را تماماً ایرانی بدانیم و یا آنقدر تعدادشان کم است که نمی‌توان به آنها اشاره کرد. باید تکانی به خودمان بدهیم. ما گنجینه‌ای به نام ادبیات را داریم که تمام دنیا از آن استفاده کرده‌اند در شرایطی که خودمان بی‌بهره از آن مانده‌ایم و شیرین و فرهاد را خودمان گم کرده ایم.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

نفوذ سازمان‌یافته در فرهنگ و هنر/حضرت آقا سینما را هنر برتر می‌دانند

هالیوود زیر ذره‌بین / شبیه ما می‌شوی یا محکومی به نابودی!

بسته پیشنهادی «عماریار» برای هفته بسیج

0 نظر

ارسال نظر

capcha