شناسایی هویت شهید گمنام پس از ۳۲ سال و مادرانه‌های

شناسایی هویت شهید گمنام پس از ۳۲ سال و مادرانه‌های

به گزارش سراج24،مادر شهید "حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین مختاری حسن‌آبادی" شهید تازه شناسایی شده، با اشاره به شهادت فرزندش در سال 61 اظهار داشت: تمام این مدت چشم به راه نام و نشانی از فرزندم بودم.

"معصومه مختاری" مادر این شهید در پاسخ به این سؤال که برای پیدا کردن نشانی محل دفن فرزندش چه اقداماتی را در این مدت انجام داده بود، گفت: من با خود گفتم که همان مقدار که قرار است قبر حضرت فاطمه زهرا(س) پیدا شود، قبر و مکان دفن فرزند شهید من هم پیدا می‌شود.

این مادر شهید افزود: برای پیدا شدن فرزندم دعا نمی‌کردم چون راضی به تحویل گرفتن چند تکه استخوان و حلب "پلاک شهید" نبودم.

وی با تشریح سختی ماجرای کربلا بر حضرت ام‌البنین(س) و حضرت زهرا(س) خاطرنشان کرد: من نه از حضرت زینب(س) و نه از حضرت ام‌البنین(س) عزیزتر نبوده و نیستم.

مادر شهید مختاری با بیان "ما عزیزتر از اهل بیت(ع) نیستیم" گفت: جز صبر و امید قبولی در درگاه خداوند کار دیگر نمی‌توان انجام داد.

مختاری در واکنش به شنیدن خبر شناسایی فرزندش پس از چندین سال در حالی که لبخند بر چهره‌اش نقش بسته بود، گفت: وقتی خبر پیدا شدن محمدحسین را به من دادند هیچ حس خاصی نداشتم و این‌طور قسمت ما بوده است.

وی پایمال نکردن خون شهدا را بهترین دعای خیر دانست و خاطرنشان کرد: اینکه ما با رفتار و اعمال خود خون شهدا را پایمال نکنیم خود دعای خیر است.

گفتنی است بنا بر اعلام کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، پیکر مطهر و نورانی شهید حجت‌الاسلام و المسلمین محمد‌حسین مختاری حسن‌آبادی بعد از 32 سال از طریق DNA شناسایی شد.

شهید "حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین مختاری حسن‌آبادی" فرزند محمد علی، متولد سال 1336 و اعزامی از استان یزد است. این شهید سال 61 به‌عنوان بسیجی اعزام و در همان سال در عملیات رمضان، در منطقه عملیاتی شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

لازم به ذکر است این شهید بزرگوار در سال 84، در مراسمی باشکوه به‌عنوان شهید گمنام در قطعه اصحاب شهدای شهر اراک تشییع و به خاک سپرده شد.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

درگیری پلیس با قاچاقچیان مواد مخدر در اسلامشهر/ مأمور ناجا شهید شد

خدمات شهید فخری‌ زاده پس از شهادت وی هم ادامه دارد

کمک ١۵٠ میلیارد تومانی خیران برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد

0 نظر

ارسال نظر

capcha