رحیم پور ازغدی تبیین کرد:

فرهنگ‌سازی برای توجیه ظلم، همان مکتب ضرار است

فرهنگ‌سازی برای توجیه ظلم، همان مکتب ضرار است
به گزارش سراج24، حسن رحیم پور ازغدی شامگاه سه شنبه در مراسم آغازین سومین گروه از هشتمین دوره آموزشی فرهنگی اندیشه های آسمانی با حضور 500 نفر از اعضای فعال کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور در مشهد افزود: قرآن به صرف ظاهر مسجد و جسم مسجد قانع نیست زیرا نخستین افشاگری علیه مساجد را خود قرآن بیان می کند و مسجد ضرار تعبیری است که اگر خدا در قرآن به کار نبرده بود کسی جرات نمی کرد این اصطلاح را به کار ببرد.
 
وی گفت: ضرار مسجدی است که به اسم مسجد ظاهری ساخته شد و شخص پیامبر(ص) دستور تخریب آن را دادند، محل آن را تبدیل به زباله دانی کردند و این نخستین هشدار از طرف خداوند و مواجه از طرف پیامبر(ص) بود تا به اسم مسجد و فعالیتهای مسجدی در جهت خلاف توحید حرکتی صورت نگیرد.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: مسجد برای وحدت است و اگر مسجدی برای تفرقه بنا شد تبدیل به زباله‌دانی می شود، اگر مسجد در خدمت شرک قرار گرفت باید در برابر آن ایستاد و مبارزه کرد.
 
وی افزود: دین برای عدالت است لذا اگر مسجدسازی و حسینیه سازی در جهت توجیه ظلم به وجود آمد آن مکتب، مکتب ضرار است.
 
رحیم پور ازغدی ادامه داد: خداوند مومنانی را که در راه دین از جان و مال و آبروی خود می گذرند با افرادی که این راه را در پیش نمی گیرند مساوی نمی‌داند.
 
وی گفت: بیشتر افراد بخش آسان دین را قبول دارند لذا مذهبی و انقلابی راحت‌طلب هستند و این گروه با افرادی که همه زندگی خود را در راه دین فدا می کنند به هیچ وجه مساوی و برابر نیستند.
 
او افزود: متاسفانه افرادی هستند که به نام دین بدعت گذاری‌هایی را به وجود می آورند و این بدعت‌گذاریها پیامی به نفع شیعیان در جهان اسلام ندارد.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: برخی به نام عشق به امام حسین(ع) با قمه زنی، خوردن خرده شیشه و زخمی کردن قسمتی از بدن خود عزاداری می کنند که باید به این افراد گفت خون حقیقی دادن در برابر اسلام با اینگونه خون ریختن ها تفاوت می کند.
 
وی با اشاره به تمسخر انبیاء از سوی دشمنانشان گفت: یکی از علائم مومنان ترس نداشتن از مسخره شدن و جوسازی رسانه ای از سوی دشمنان است اما از سوی دیگر تمسخری نیز وجود دارد که استقبال از آن حرام است و باید از آن پرهیز شود.
 
او افزود: باید از برخی تمسخر شدنها اجتناب کرد چنانچه ائمه معصومین(ع) به مومنان این توصیه را داشتند که بگونه‌ای زندگی نکنید که باعث شرمندگی ما شوید و رفتار خود را بگونه ای قرار دهید که وقتی غیرمسلمانان شما را می‌بینند سبک زندگی و مدیریت اجتماع شما را عاقلانه و اخلاقی بپندارند.
 
رحیم‌پور ازغدی با اشاره به نهی شدن مومنان از اهانت به مقدسات دیگر ادیان و مذاهب نیز گفت: روش فرهنگ دینی تاکید می کند نباید به مقدسات دیگر ادیان حتی بت پرستان اهانت کرد زیرا این عمل باعث می شود آنها نیز به الله اهانت کنند لذا افرادی که به این عمل اقدام می کنند خائن هستند زیرا زمینه اهانت به خداوند را برای دشمنان فراهم کرده اند.
 
وی افزود: عده ای دین را وسیله می دانند و از آن برای رسیدن اهدافشان استفاده می کنند اما اصل دین برای عده‌ای هدف است و با دین برخورد ابزاری و گزینشی ندارند.
 
او تاکید کرد: این دو گروه باید از یکدیگر تفکیک شوند همانطور که امام خمینی(ره) اسلام پابرهنگان و مظلومان را از اسلام ملحدان و پول پرستان جدا می دانند.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه همچنین اظهارداشت: توصیه امام خمینی(ره) به مردم این بود که در انتخابات مختلف کشور افرادی را انتخاب کنید که طعم تلخ فقر را چشیده اند و به افرادی رای دهید که در قول و عمل مدافع اسلام مستضعفین در برابر اسلام مستکبرین هستند.
 
وی گفت: عده ای قرآن را متشکل از جملات پراکنده و مقدسی می دانند که تنها برای کسب تقدس آن به قرآن رجوع می کنند، افرادی نیز قرآن را کتاب انسان‌سازی، جامعه پردازی، امت سازی و کتاب تهذیب نفس می دانند.
 
او افزود: به تنها چیزی که باید فکر کرد اسلام ناب است یعنی همان اسلامی که پرچمداران آن پابرهنگان و مظلومین جهان هستند.
 
رحیم پور ازغدی گفت: نتیجه حقوقی توحید عدالت و نتیجه حقوقی شرک خصومت و نابرابری است، هر جا حکومت است، حکمت باید باشد زیرا حکمت جمع عقلانیت، عدالت و معنویت می باشد.
 
 
منبع:حلقه وصل

اخبار مرتبط

محصول شهامت مبارزان گوهرشاد، صدور انقلاب اسلامی به جهان بود

جنگ «نوستالوژی» نیست/ با تشییع پیکر شهدا به شکل کنونی مخالفم

سخنرانی خواندنی رحیم‌پور ازغدی از وضعیت فرهنگی، اقتصادی و سیاسی کشور

0 نظر

ارسال نظر

capcha