عضو هیات رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس:

بخش بین‌الملل جشنواره فیلم به دهه فجر بازگردد

بخش بین‌الملل جشنواره فیلم به دهه فجر بازگردد
به گزارش سراج24، لاله افتخاری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ارتباط با حذف نام فجر از بخش بین‌الملل سینمای ایران که به صورت جداگانه در اردیبهشت ماه بر اساس ترجیح سازمان سینمایی برگزار شود، گفت: زمانی که متوجه حذف نام فجر از جشنواره بین‌الملل سینمای ایران شدیم بلافاصله تذکر دادیم خود من نیز عضو اولین نفراتی بودم که به این موضوع انتقاد کردم.
 
وی در ادامه افزود: پیش از این با اینکه عنوان جشنواره‌ فیلم‌مان را فجر یدک می‌کشیم اما برخی از مصادیق با فجر همخوانی نداشت. با حذف فجر این خوف می‌رود که کم‌کم آثار دیگر نیز هیچ سنخیتی با نظام انقلاب و همچنین فجر نداشته باشد.
 
او همچنین اظهار داشت: چنین کاری اصلاً درست نبوده نام فجر جایگاه خاصی دارد. به نظرم باید نام فجر به جشنواره بین‌الملل سینمای ایران بازگردد و همچنین تلاش شود که محتوای تولید شده هم راستا با فجر و نظام انقلاب اسلامی باشد.
 
 
 
افتخاری در ارتباط با مسئله جداسازی بخش بین‌الملل سینمای ایران و برگزاری آن در اردیبهشت ماه گفت: از طرفی برگزاری بخش بین‌الملل سینمای ایران که سالها در ایام دهه فجر برگزار شد در اردیبهشت ماه کار درستی نیست و بهتر است به جشنواره فیلم فجر بازگردد و یا حداقل در نزدیکی دهه فجر برگزار شود.
 
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: بنده در اعتراض به حذف نام فجر نامه‌ای را امضا کردم و زمانی که این نامه را به سایر دوستان نیز ارجاع دادم همه آنها بی‌درنگ آن را امضا کردند تا نام فجر هر چه سریعتر به جشنواره سینمای ایران بازگردانده شود.
 
منبع:حلقه وصل

اخبار مرتبط

برگزاری دهمین دوره جشنواره‌ای که دبیر آن شهید «مدافع حرم» شد+تصاویر

‏«کارت دعوت»‏ها به جشنواره گرافیک عمار می‌آیند

ارسال 820 اثر به جشنواره عکس موبایلی «قاب انقلاب» در بیرجند

0 نظر

ارسال نظر

capcha