در دیدار با فعالان جبهه فرهنگی انقلاب مطرح شد:

آیت‌الله مکارم شیرازی: حتی تقلید از دکور و صحنه یا متن هم در صدا و سیما نباشد

آیت‌الله مکارم شیرازی: حتی تقلید از دکور و صحنه یا متن هم در صدا و سیما نباشد
به گزارش سراج24، آیت الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار با فعالان جبهه فرهنگی انقلاب در صدا و سیمای اصفهان سخن می‌گفت، اظهار داشت: رسانه‌ها به ویژه رسانه‌های سمعی و بصری در دنیای امروز جایگاه بلندی داشته و جزو ارکان تاثیرگذار هستند که در صورت به کارگیری، قابلیت‌های خوبی دارند.
 
مرجع تقلید شیعیان افزود: این رسانه‌ها را باید جدی گرفت زیرا مشکلات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی به وسیله این نوع  از رسانه‌ قابل حل یا تخفیف هستند و از این رو باید به آن‌ توجه جدی کرد و مبادا روزی گفته شود که به سبب کمبود اعتبارات از این گونه رسانه استفاده درستی نشده است.
 
استاد عالی حوزه علمیه قم تصریح کرد: مسئله اصلی چگونگی به کارگیری فناوری مانند رسانه‌های سمعی و بصری است و هم می‌توان از آن‌ها استفاده خوب کرد و هم قابلیت استفاده منفی از آن‌ها وجود دارد که نمونه ای از این استفاده منفی، بمباران هسته‌ای شهرهای ژاپن توسط آمریکا است که البته سعی بر سرپوش گذاشتن بر آن دارند و این بهانه همیشگی مجرمان است.
 
آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: از این گونه رسانه و زبان هنر در دستان شما عزیزان صدا و سیما استفاده‌های خوبی می‌شود که یکی از آن‌ها فیلمی درباره امام علی(ع) است که میلیون‌ها بیننده پیدا می‌کند و حتی در نسل‌های دیگر اثر می‌گذارد که این نشان از قدرت هنر است.
 
مرجع تقلید شیعیان با اشاره به تأسیس و مدیریت شبکه ولایت گفت: این شبکه پوشش خوبی در دنیا دارد و نقد منطقی وهابیت را هدف خود قرار داده است و در این راه تلاش بسیاری کرده و با لطف خداوند متعال، موفقیت‌های خوبی نیز کسب کرده است.
 
استاد عالی حوزه علمیه قم افزود: غربی‌ها برای رسانه فرهنگی را تعریف کرده‌اند و می گویند هر چه بیشتر مردم را سرگرم می‌کند، همان را نمایش بدهید و در این راه برای نمایش دادن مسائل خلاف اخلاق و خشونت هیچ مرزی را ندارند تا مردم را سرگرم کرده و مقاصد سیاسی خود را پیش ببرند اما ما در رسانه خط قرمز داریم.
 
وی تاکید کرد: باید مراقب باشیم چیزی از فرهنگ غرب در رسانه‌های ما حتی در دکورها و صحنه‌ها و متن‌های ما نباشد و از این نکته نباید غفلت کرد تا رسانه‌های ما از راه صحیح غافل نشوند.
 
آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: اصفهان مهد علم و مذهب است و باید این موقعیت اصفهان حفظ شود و حرکت‌هایی که برای متزلزل کردن موقعیت این شهر مهم شروع شده است، به نتیجه نرسد و حسن سابقه و ذهنیت مثبت مردم حفظ شود و البته فقط این مسئولیت شما در رسانه نیست بلکه دیگران نیز مسئولیت دارند اما مسئولیت شما به سبب مشغول بودن در رسانه، سنگین است.
 
مرجع تقلید شیعیان خاطرنشان کرد: مدتی قبل با برخی آقایان در اصفهان جلساتی داشتیم تا آستانه مقدس علامه مجلسی(ره) در اصفهان آباد شود و جایگاهی در شأن علامه مجلسی و دیگر علمای اصفهان ایجاد شود تا مقام و منزلت علمای اصفهان در کنار بقعه این علامه بزرگوار ایجاد شود.
 
استاد عالی حوزه علمیه قم گفت: ایجاد یک مرکز آموزشی در کنار بقعه علامه مجلسی(ره) با همکاری دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف سبب جذب مردم و پیشرفت عقائد مذهبی می‌شود.
 
وی افزود: آن چه شما در عرصه پیشرفت دین و مذهب و مبارزه با مفاسد انجام می‌دهید عبادت محسوب می‌شود و از خداوند مدد بخواهید تا روز به روز قوی تر شوید.
 
 
منبع:حلقه وصل

اخبار مرتبط

زنده باد «زنده باد زندگی»؛ برنامه‌ای که حرف‌های تازه‌ای برای مخاطب خود دارد

سریال اختلافات مدیران صدا و سیما و استعفایی که نشان از آتش زیر خاکستر است!

اعتراف بی بی سی به نقش قابل توجه فقه و مراجع تقلید در زندگی مردم

0 نظر

ارسال نظر

capcha