عضو کمیسیون امنیت ملی در گفتگو با «سراج24»:

دولت در زمینه اقتصاد فقط به گزارشهای امیدوار کننده اما خالی از واقعیت بسنده کرده است/ بیکاری گسترده در اکثر استانها

دولت در زمینه اقتصاد فقط به گزارشهای امیدوار کننده اما خالی از واقعیت بسنده کرده است/ بیکاری گسترده در اکثر استانها

ابراهیم آقا محمدی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با سراج24  با اشاره به گذشت دو سال از عمر دولت و وضعیت اقتصادی در این فاصله گفت: دولت علی رغم شعارهایی که داده بود، اما عملا در حوزه اقتصادی نتوانسته موفقیتهای چشمگیری کسب کند.

وی با اشاره به بیکاری گسترده در اکثر استانها گفت: البته آمارهای دولت حکایت از کاهش بیکاری دارد، اما درواقع چنین نیست؛ دولت اگر بخواهد با گزارشهای امیدوار کننده و عاری از واقعیت مردم را راضی نگه دارد، سخت در اشتباه است و بدبینی مردم را بیشتر خواهد کرد.

آقامحمدی با اشاره به آزادسازی بخشی از پولهای کشور در 18 ماه گذشته اظهار داشت: در طول 18 ماه بعد از توافق ژنو 12 میلیارد و ششصد میلیون دلار وارد کشور شده است؛ دولت در رابطه با نحوه هزینه کرد این مبلغ کلان شفاف سازی کند و اعلام نماید این مبالغ در چه بخش هایی سرمایه گذاری یا هزینه شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: دولت وعده داده بود که با برداشته شدن تحریمها اشتغال ایجاد می شود و اقتصاد کشور رونق می گیرد؛ حال که توافقی صورت گرفته مردم می خواهند تحقق وعده دولت را مشاهده کنند؛ متاسفانه در دو سال گذشته مردم تحول خاصی در اقتصاد کشور ندیدند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به معضل رکود کامل در کشور افزود: در صنایع تولیدی، صنعتی و ساختمانی این رکود بیشتر قابل مشاهده است، پایین آمدن ظرفیت تولید موجب بیکاری بیشتر شده است.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی  گفت: کاهش تورم هرچند نقطه مثبت در کارنامه دولت است اما وقتی می تواند نقطه امیدی باشد که فعالیت و داد و ستد و خرید و فروش هم در کشور رونق گرفته باشد، اما این رکود گسترده می تواند تورم مهار شده را در آینده افزایش دهد؛ معضل رکود بی سابقه در اقتصاد کشور مسئله ای است که دولت در حل آن  موفقیتی نداشته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: بنگاه های تولیدی با تعطیل شدن بیکاری را افزایش داده اند و درآمدی وجود ندارد که مردم کالاهای تولید کشور را خریداری کنند؛ دولت باید رکود کنونی را که خطری جدی برای افزایش تورم است، مهار و حل کند.

اخبار مرتبط

آزادی فعالیت اقتصادی در اسلام از منظر رهبر حکیم انقلاب اسلامی

فیلم| اتفاق مثبت و ۲ اتفاق منفی با آمدن کرونا به اقتصاد ایران

کمتر از 30 درصد از موانع تولید در کشور برطرف شده است/ خلاء قانونی در حوزه تولید وجود ندارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha